Rotterdami MK: neljapaadile kümnes koht ja MM-i eel palju mõtteainet

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. juuli 2019, 23:12

Lääne-Hollandis Rotterdamis peetud sõudmise maailmakarikasarja viimasel, kolmandal etapil lõpetas Eesti meeste paarisaeru neljapaat eelviimase kümnenda kohaga.

Sõudenelik koosseisus Allar Raja, Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo said laupäeval toimunud vahesõidus koha B finaali, ent sealne kahvatu esinemine andis ajaga 6.14,97 kõigest eelviimase ehk kümnenda koha. Sõidu võitis üldkokkuvõttes seitsmendaks platseerunud Norra (6.10,98) Uus-Meremaa (6.13,8) ja Hiina (6.14,37) ees. Punaseks laternaks osutus viiendana finišeerinud Prantsusmaa nelik (6.23,34). Pingelise medalisõidu võitis taas maailma liidrite kandadele tõusnud Poola (6.00,8) Saksamaa (6.01,91) ning vaid mõned kuud tagasi Euroopa meistriks kroonitud Hollandi (6.02) ees.

Taimsoo (eessõudja), Endrekson, Anderson ja Raja Rotterdamis (foto: Fred Killing)

„Olime pundis sees, aga midagi jäi ikka puudu. Olümpiakursil püsivate norralaste püüdmiseks vajame mõne sekundi kärpimist ning nüüd peamegi kodus mõtlema, mida paremaks saamise nimel teha,“ hindas koondise peatreener Matti Killing. Tema sõnul tehakse kõikidele MM-ile siirduvatele atleetidele doktor Muza Lepiku juures koormustestid ning seatakse tulemustest lähtuvalt treeningeesmärgid. „Vaatame kindlasti üle paadi seadistused, sest mul on tunne, et ühtteist vajaks muutmist. Tõenäoliselt kaasame tunnustatud eksperdi Valeri Kleshnevi, kes meid ka varem väärt nõuga on abistanud,“ avas Killing edasisi plaane.

Eesti paarisaeru kahepaat rivistuses Jüri-Mikk Udam ja Kaur Kuslap lõpetasid võistlemise laupäeval C-finaalis, kus said kirja viimase, viienda tulemuse. Üldkokkuvõttes andis pingutus eestlastele 17. koha. Etapi võit kuulus Šveitsile Iirimaa ja Suurbritannia ees.

Augusti lõpus toimuvate maailmameistrivõistlusteni jääva aja plaanivad sõudekoondislased sisustada koduses Viljandis. Tõenäoliselt tehakse kaasa samas peetavad Eesti meistrivõistlusedki. See, kas sportlased lubatakse ka koduklubide erinevatesse paatidesse, on selgumas. „Hindame olukorda jooksvalt. MM-ini jääb sealt väga vähe aega ning eksperimenteerimine ei tundu mõistlik. Ka klubide paatides osalemine nõuab täiendavaid treeninguid,“ arvas koondise juhendaja.