Saage tuttavaks -Tim Maeyens!

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. dets. 2008, 13:43

Rahvusvaheline Sõudeliit FISA valis detsembrikuu 2008 sportlaseks Pekingis esimesena medalikohalt välja jäänud belglasest ühesemehe Tim Maeyensi.

Mayens on üheseseltskonnas tuntud tegija, ta on Eesti sõudesõbrale teada ka kui Jüri Jaansoni konkurent Ateena-päevilt. 185 cm pikkuse atleedi tippvorm on juhtunud tavaliselt olümpiamängudele – nii oli mees Ateenas kuuendal, Pekingis koguni neljandal positsioonil.

maeyens_tim_media_357893

 

 

 


Tim Maeyens Foto: Worldrowing.com

Järgnevalt toome välja mõned Maeyensi vastused FISA ajakirjaniku küsimustele.

Milline näeb välja sinu tavapärane hommik?
Äratus on 7.30-8.00 vahel, seejärel kerge hommikusöök, mis koosneb leivast-saiast ja jogurtist. Kohvi ma tavaliselt ei joo, kuid vahel tuleb sedagi ette.

Kuidas on detsembrikuu kulgenud?
Olen läbinud tugeva treeningtsükli, kusjuures varasemate aastatega võrreldes on koormused kasvanud. Belgias on olnud ebatavaliselt külm periood, seetõttu olen pidanud ka veetreeninguid vahele jätma.

Sina ja sõudeergomeeter?
Vihkan seda aparaati! Seetõttu kasutan masinat üliharva.

Kuidas mööduvad jõulud?
Jõulude ja aastavahetuse paiku võtan treeninguid kergelt ja plaanidesse kuuluvad ka lõõgastavad hetked.

Kas jälgid hoolega, mida sööd?
Pühade ajal ma söödavate kalorite hulka ei jälgi, kuid muidu vaatan üsna hoolega oma toidulauda. Hoolitsen selle eest, et sinna väga palju rasvast ei satuks. Mulle meeldivad kõiksugu juur-ja puuviljad ning pastaroad. Kuna olen kiire ainevahetusega, kipun vahel liiga kiirelt kaalus alla võtma. Absoluutkaalu sõudjana, eriti veel ühepaadimehena, pean siiski hoidma teatud kehakaalu, millele pole soovitav liialt alla jääda.

Kas Belgia sõudekoondise kandidaate ka mõned testid on ees ootamas?
Hetkel mitte, sest uut peatreenerit veel leitud pole. Siiski võtan järgmisel nädalal vee peal ette 3×2000 meetrit tõusvas tempos. 15. jaanuaril kolime Shveitsi Sankt Moritzi suusalaagrisse, kuhu võtame 2000 meetri testi tarbeks kaasa ka ergomeetrid.

Millal plaanid järgmist võistlust?
See saab olema traditsioonilisel Belgia 6000 meetri pikamaasõidul Seneffes. Enamus osalejaist on kas belglased või hollandlased. Mul on kõva kodumaine konkurent, Christophe Raes, kes on eriti hea just pikematel otsadel.

Tõlge Worldrowing.com põhjal