SAK Tartu pani U19- ja U23-klassi Eesti meistrivõistlustel konkurendid värisema

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. aug. 2021, 22:03

Täna lõppesid Viljandis järelkasvule mõeldud Eesti meistrivõistlused sõudmises. Mäekõrguse eduga oli jõuproovi edukaim SAK Tartu, kelle saagiks langes kullakoormast enam kui pool.

Kahe päevaga 14 kulda kogunud tartlased said lisaks kuus hõbedat ja neli pronksigi, mis teeb medalite üldarvuks 24. Meistritiitlite arvult teine oli Narva SK Energia viie ja Pärnu ning Viljandi sõudeklubi võrdselt kolme medaliga.

Alla 23aastaste naiste ühepaadil võitis 8.14,1ga Greta Jaanson (Pärnu SK). Järgnesid tallinlanna Liisa-Marie Lääne ja SAK Tartu esindaja Rachel Kõllo, ajad vastavalt 8.17,7 ja 8.24,6. Meeste samas paadiklassis krooniti 7.13,3ga meistriks narvalane Mikhail Kushteyn, kes oli eespool 7.24,4 kirja saanud Mark Theodor Jalakast (TÜASK) ja 7.27,7ga finišeerinud tallinlasest Uku Siim Timmuskist. Päeva naelaks kujunes poiste kaheksapaatide võiduajamine, mille lõpplahendus jäi viimaste meetrite otsustada: lõputõmbe suutis Pärnu sõudeklubist paremini ajastada SAK Tartu, ajad vastavalt 6.26,6 ja 6.27. Võidukasse oktetti kuulusid Martin Siiman, Tauno Tamm, Oliver Hanson, Märt Veri, Karl-Joosep Orav, Kristho Kaldmaa, Markus Uibo, Ken-Markus Üle ja roolija Markus Rüütli.

Poiste kaheksapaatide esikolmik (FOTO: Gerda Jaksi)

Ülekaalukalt parimat noorte sõudjate taset näidanud SAK Tartu treener Reigo Pihlak hindas klubi edu suure tiimi tööks. „Üksinda sellist asja ei saa kindlasti eest vedada. Minul on küll au olnud eesotsas olla, ent meil on veel klubi majandav Rait Merisaar ja Kristel Tohu, kes tegeleb üksikaerusõudjatega. Peagi võtab taktikepi kätte ja alustab noortega isegi sportiv Rein Muda,“ rääkis nooruses isegi tugevalt sõudmist harrastanud Pihlak. Tema sõnutsi panustab suurel määral toetav kogukondki. „Meil on toredad lapsevanemad ja harrastajad, kes aitavad paate tõsta, neid remontida ja panustavad väga erineval moel. Alati on käsi küljes klubi presidendil Argo Normakul,“ kiitis võiduka sõudetiimi juhendaja.

Finišiprotokolliga saab tutvuda siin.

Tüdrukute kaheksapaatide esikolmik (FOTO: Gerda Jaksi)

Kõik kuldmedalistid

2000 meetrit

Poiste B-klassi (15-16aastased) paarisaeruline kahepaat: 1. Karl-Joosep Orav, Kristho Kaldmaa (SAK Tartu).
Naiste U23-klassi (Alla 23aastased) ühepaat: 1. Greta Jaanson (Pärnu SK, 8.14,1).
Poiste A-klassi (17-18aastased) roolijaga neljapaat: 1. Martin Siiman, Märt Veri, Markus Uibo, Ken-Markus Üle, roolija Markus Rüütli (SAK Tartu, 7.02,3).
Tüdrukute A-klassi paarisaeruline kahepaat: 1. Elizaveta Petrova, Uljana Safonova (Narva SK Energia, 7.48,8).
Tüdrukute B-klassi ühepaat: 1. Kaisa Olesk (SAK Tartu, 8.28,7).
Poiste U23-klassi roolijata kahepaat: 1. Rein Muda, Elar Loot (SAK Tartu, 7.07,5).
Poiste A-klassi paarisaeruline neljapaat: 1. Martin Siiman, Märt Veri, Markus Uibo, Ken-Markus Üle (SAK Tartu, 6.24,7).
Meeste U23-klassi ühepaat: 1. Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia, 7.13,3).
Tüdrukute A-klassi paarisaeruline neljapaat: 1. Polina Netšajeva, Vlada Deysner, Elizaveta Petrova, Uljana Safonova (Narva SK Energia).
Naiste U23-klassi roolijata kahepaat: 1. Kelli Järvoja, Greta Jaanson (Pärnu SK, 8.00,0).
Poiste A-klassi kaheksapaat: 1. Martin Siiman, Tauno Tamm, Oliver Hanson, Märt Veri, Karl-Joosep Orav, Kristho Kaldmaa, Markus Uibo, Ken-Markus Üle, roolija Markus Rüütli (SAK Tartu, 6.26,6).

1000 meetrit

Poiste C-klassi (13-14aastased) ühepaat: 1. Oliver Hanson (SAK Tartu, 3.48,7).
Tüdrukute C-klassi paarisaeruline kahepaat: 1. Viktoria Tõnismäe, Noora Piir (SAK Tartu, 3.55,8).