Sangarsõudjad võeti pidulikult vastu

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. aug. 2016, 09:52

Teisipäeval, 23. augustil, tervitati Tallinna Raekoja platsil Rio olümpiamängudel pronksmedali võitnud Eesti paarisaeru neljapaadi liikmeid ning nende treenerit.

XXXI suveolümpiamängude eestlaste tipphetkedeks kujunenud pronksmedali võit tõi spordisõbrad Tallinna kesklinna sangareid tervitama. Taoline medalivõitjate vastuvõtmise tava on pikaaegne ning viimati oli sõudjatel põhjust, pärjad kaelas, rahva ette astuda 2008. aastal, mil Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson võitsid Pekingis paarisaeru kahepaadil hõbemedali.

EOK kollaaž Rio
Fotokollaaž Eesti sportlastest, keskmes sõudenelik. Karl-Martin Antsoni looming

Meenutamaks Eestile edu toonud Lõuna-Ameerika ja Rio õhustikku, kajasid lausvihmas toimunud piduliku sündmuse taustaks sambarütmid. Vastuvõtule andsid vürtsi Liis Lemsalu, TTÜ tantsijad ning DJ Critical. Lühikõnega tervitas medalimehi peaminister Taavi Rõivas. Sündmuse kandis otseülekandes vaatajani riigitelevisioon.

Vastuvõtule järgnenud fänniminutitel avanes spordisõpradel võimalus sangareid oma käega katsuda ning neilt autogrammi küsida. Lisaks Kaspar Taimsoole, Tõnu Endreksonile, Allar Rajale ja Andrei Jämsäle ning paatkonna treenerile Matti Killingule olid kohal ka mitmed teised kõrgeid kohti saavutanud atleedid: vehklejad Erika Kirpu ja Kristina Kuusk, kergejõustiklased Martin Kupper, Gerd Kanter, Rasmus Mägi ja Ksenija Balta ning maadleja Heiki Nabi.