Seileri memoriaal mälestas omaaegset Pärnu sporditegelast

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. mai 2017, 16:27

Peale Eesti karikavõistlusi jäi osa sõudjaist Pärnusse, et võistelda kunagise linna spordijuhi Erich Seileri tegude mälestuseks ja tunnustamiseks.

13. mail toimunud võistluse distantsid olid erineva pikkusega, seejuures C klassile mõõdeti maha 500, B vanuserühmale 1000 ning ülejäänutele klassikaline 2000 meetrit.

Tüdrukute B paarisaeru kahepaadil võitsid ajaga 3.48,5 tallinlannad Irena Budanova ja Liisa-Maria Lääne. Poiste samas klassis olid tulemusega 3.26,6 parimad samuti Tallinna Sõudeklubi esindajad Daniil Ovsjannikov ja Jaan-Sander Klein. A vanuserühma ühepaatidel olid parimad Bertty Nurm Pärnu Sõudeklubist (7.33,3) ning Grete Alttoa Pärnu Kalevist (8.24,1).

2017 Seiler Mix 2X (T.Jaanson)
Mix-klassi paarisaeru kahepaatide esikolmik

Meeste roolijata kahepaadil võitsid mälestusvõistluse resultaadiga 7.12,9 Martin Rahuoja ning Margus Kodasma Pärnu Sõudeklubist. Naiste paarisaeru kahepaadil ei leidunud vastast Leena Kattelile ja Kärolyn Mäesaarele, kes esindavad vastavalt Tartu ja Viljandi klubisid (7.41,9).

Poiste C klassi ühepaadil pani oma paremuse maksma SAK Tartu noormees Ken-Markus Üle (1.46,2). Sama vanuserühma tüdrukute paarisaeru kahepaadil võitsid ülekaalukalt Jane-Riin Nõmmsalu ning Laura Kallas Pärnu Sõudekeskus Kalevist (1.57,9).

Huvitava vahepalana pakkusid korraldajad programmi võistluse paarisaeru kahepaatidele (mix-klass, toimetaja), mis tuli moodustada mees- ja naisvõistlejast. Võit kuulus isale-tütrele Jaansonidele. Kahekordsel olümpiahõbedal Jüri Jaansonil ning Eesti U19 koondisse jõudnud Gretal polnud mingeid probleeme lähimate rivaalide alistamisega.

Erich Seiler, kelle mälestuseks võisteldi, oli tuntud Pärnu spordijuht, kes pühendunud sõudetreenerina aitas oluliselt kaasa spordiala arengule. Teiste seas said tema käe all õpetust Jüri Jaansoni tippu aidanud Mihkel Leppik, Evi Leppik, Endla Mandel ning Jaan Tults.


Uudise fotod: Tatjana Jaanson