Selgunud on homsete OM poolfinaalide vastased

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. aug. 2004, 23:15

Ateena_2004_logoHomme lähevad taas olümpiaveele meie sõudesportlased. Jüri Jaansoni ühepaadil ning Tõnu Endreksoni ja Leonid Gulovit paarisaeru kahepaadil ootab ees raske tööpäev.

Täna õhtupoolikul suudeti lõpuks läbi viia ka vahesõidud, et selgitada välja ülejäänud poolfinaalidesse pääsejad. Selle tulemusena selgus, et meie medalilootuse Jüri Jaansoni vastasteks on Ian Lawson (GBR), Raphael Hartl (AUT), Hiu Fung Law (HKG), Yuleidys Cascaret Iznaga (CUB) ja Tim Maeyens (BEL). Jaanson stardib kolmandas poolfinaalis.

Jaanson_Ateena_2004_eelsõit 
Jüri Jaanson lõpetamas Ateena OM-l eelsõitu

Esimeses sõidus teevad kaasa Dirk Lippits (NED), Davor Mizerit (SLO), Vaclav Chalupa (CZE), Santiago Fernandez (ARG), Graig Jones (AUS) ja Hui Su (CHN). Teise poolfinaali koosseis on Anderson Nocetti (BRA), Andre Vonarburg (SUI), Olaf Tufte (NOR), Marcel Hacker (GER), Ivo Yanakiev (BUL), Aly Ibrahim (EGY). Kuue parema hulka ehk A-finaali pääsevad iga poolfinaali kaks paremat.

Meeste paarisaeru kahepaadil üritavad finaali pääsu Tõnu Endrekson ja Leonid Gulov. Neil seisab ees äärmiselt raske ülesanne, sest on sattunud ühte sõitu ungarlaste, tšehhide, sloveenide, inglaste ja kuubalastega. Ka esimene poolfinaal pole vähem esinduslik – seal teevad kaasa USA, Norra, Prantsusmaa, Itaalia, Austraalia ja Saksamaa.
A-finaali ehk kuue parema hulka pääsuks peavad meie mehed mahtuma kolme parema hulka.