Selgusid sõudeaasta parimad

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. okt. 2012, 12:46

Tänavune, Eestile edu toonud sõudehooaeg on ametlikult lõppenuks kuulutatud. Äsja sõideti hooaja viimane võistlus – kaheksapaatide sügisregatt ning laupäeva õhtupoolikul tehti teatavaks sõudeaasta parimad.

Parimate meessõudjate au kuulub tänavu paarisaeru neljapaadi võistkonnale koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. Kvarteti 2012. aasta säravaimad saavutused pärinevad Londoni olümpiamängudelt, kus nad lõpetasid Saksamaa, Horvaatia ja Austraalia järel neljandana ning Euroopa meistrivõistlustelt, mis andsid saagiks kuldmedali.

2012_Aasta_meessudja_ja_aasta_treener
Allar Raja (vasakult), Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Matti Killing ja Andrei Jämsä. Foto: Jane Kalda

Aasta naissõudja on taas Kaisa Pajusalu, kes küll Londoni olümpiamängudelt kõrvale jäi, kuid näitas supervormi ja kuulumist noorema põlvkonna eliiti pronksmedali võitmisega Euroopa meistrivõistlustel.

2012_Aasta_Naissudja_Kaisa_Pajusalu
Kaisa Pajusalu aasta naissõudja trofeega.  Foto: Jane Kalda

Aasta noorsõudja au tütarlaste seas pälvis Liis Küünal, noormeeste hulgast tunnustati parimaiks paarisaeru kahepaadil olümpiadebüüdi teinud Jüri-Mikk Udam ja Geir Suursild.

Aasta juuniorid sõudmises on Kaleria Raina ning duo Kaur Kuslap-Sten-Erik Anderson.

Juhendajatest pälvisid aasta treeneri ja noortetreeneri au vastavalt Mati Killing ning Reet Palm. Neist esimene treenib neljapaati, Reet Palm on aga Suursilla ja Udami juhendaja.

Aasta sõudeveteran 2012 on pärnulanna Ingrid Võsu, kes võitis mitmeid medaleid veteranide maailmameistrivõistlustelt. Meeles peeti ka sõudearbitraazi – Aasta sõudekohtunik 2012 on Viljandi Sõudeklubis noortetreeneri ametit pidav pärnakas Raimo Pull.

Parimate tunnustamine ning sõudehooaja lõpetamine leidis peale laupäevast kaheksapaatide sügisregatti aset Tartus Püssirohukeldris.

Eesti Sõudeliit tänab meiega ühes paadis istuvaid toetajaid: AS EMT, AS Pere, AS Port Artur, AS A Le Coq, Medical SPA Estonia, New Balance, Born ja Amserv.