Selgusid tänavused spordiaasta tähed

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. dets. 2017, 22:40

Kolmapäeval, 27. detsembril 2017 selgusid Nordea kontserdimajas tänavused spordiaasta parimad. Sel korral piirdusid sõudjad nomineeritute staatusega.

Skulptor Mati Karmini loodud „Kristjanid“ anti üle neljas kategoorias, kuhu oli Eesti Olümpiakomitee poolt aasta võistkonnana teiste seas üles seatud nii meeste paarisaeru neljapaat ning treenerite kategoorias neliku juhendaja Matti Killing. Kui mullu tagas Rios võidetud olümpiapronks sõudjatele mõlemas kategoorias aasta parimate aunimetused, siis tänavune MM-pronks konkureeris näiteks naisvehklejate MM-kulla, Ott Tänaku ja Martin Järveoja MK-sarja võimsa esitluse ning võrkpallimeeste särava EM-turniiriga. Ennustatult läks aasta võistkonna tiitel naisvehklejate nelikule, kuhu kuulusid Irina Embrich, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu.

Tänavuse gala sümboolika (foto: Konstantin Sednev)

Aasta treenerina tunnustati aga meeste võrkpallikoondise EM-finaalturniirile juhtinud Rumeenia päritolu juhendajat Gheorghe Cretu’d. Aasta meessportlane on rallisõitja Ott Tänak ning naissportlane maailmameistrivõistlustel lisaks võistkondlikule kullale individuaalse pronksi võitnud Julia Beljajeva.

Parimaks noorsportlaseks tituleeriti oodatult freestyle-suusataja Kelly Sildaru ning parasportlastena pälvisid tunnustuse Hans Teearu ja Marja-Liisa Landar.

Parimate valikul rääkisid kaasa spordiajakirjanikud ja –organisatsioonid ning läbi rahvahääletuse ka spordisõbrad ise. Hääletamisvõimalust kasutati ligi 65 tuhandel korral.