Sisesõudesari stardib eeloleval laupäeval Väike-Maarjas

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. nov. 2019, 11:54
image_pdfimage_print

Laupäeval, 23. novembril stardib Väike-Maarjas pikamaadistantsi Eesti meistrivõistlustega neljast etapist koosnev sisesõudesari. Stardis näeb äsja Itaalias peetud laagrist naasnud tipptegijaidki.

Aastaid toimunud pikamaasõudmise sarivõistlus koosneb klassikaliselt neljast etapist: lisaks Väike-Maarja etapile on detsembris kavas Pärnumaa meistrivõistlused, jaanuar toob rahvusvahelise „Alfa“ ning märts on 2000 meetri esivõistluste päralt. Avaetapil lööb esialgse stardiprotokolli alusel kaasa 152 eri vanuses atleeti alates parasõudjatest lõpetades väärikas eas veteranidega.

Distantsid varieeruvad 3000-st 6000meetrini. Väljaandmisele läheb 23 medalikomplekt. Võistluspäev algab kell 11 parasõudjate etteastega, kelle järel pool tundi hiljem saavad sõna absoluutkaalu mehed. Teiste seas on lubanud startida Tokyo olümpiamängudeks valmistuvad Allar Raja, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Kaspar Taimsoo ja Kaur Kuslap. Võistluspäeva lõpetavad kell 17.30 startivad erinevas vanuses meesveteranid.

“Lennutunnet pole ning lähen esimest poolt mõõdukalt sõitma. Kui lõpus jõuan, panen juurde,” rääkis eelmisel aastal meistriks tulnud Raja. Rio olümpiapronksi sõnul tuleb kogu koondis võistlema suurte koormuste pealt ning eriettevalmistust keegi teinud pole. “Läheb põnevaks – Tõnu on esikohapretendent, aga sealt edasi on võimalusi palju. Kaspar on end treeningutel heast küljest näidanud, teravad on nooremad mehed Jüri-Mikk Udam ja Kaur Kuslap.”

Mullune võidumees Allar Raja on stardis tänavugi (foto: Aleksei Lipintsov)

Sarja juhendi järgi autasustatakse iga etapi parimaid ning jagatakse kohapunkte. Üldparemuse selgitamisel kohapunktid liidetakse. Vähima punktisumma saaja vastavas võistlusklassis tuleb võitjaks. Et sarja arvestuses kaasa lüüa, on vaja osaleda vähemalt kolmel etapil.