Sisesõudjad löövad kaasa ülemaailmses väljakutses

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. dets. 2019, 21:35

Uue aasta esimesel päeval stardib järjekordne sisesõudmise virtuaalne väljakutse Concept2 Virtual Team Challenge. Eesti sõudespinningu eestvedajad ootavad nüüdsest liituma ka velo- ja suusatrenažööridel harjutajaid.

Eestis sõudespinningutreeninguid koondava sõudespinning.ee omaniku Aleksei Lipintsovi sõnul kulges esimene väljakutse mullu edukalt, ent tänavu jäädi suurte sõuderiikide Prantsusmaa ja USA varju. „Avapauk paar aastat tagasi oli vägev, aga 2019. aastal jäime veidi kahvatumaks. Loodan, et korraldajate sõnum jõuab paljude sõudemasinate omanikeni – tulge ja andke oma panus, et saaksime taas pildile,“ julgustas Lipintsov. Kaasa löömise võimalused ei piirdu vaid klassikaliste sõudemasinatega – punti on oodatud teistegi Concept 2 kaubamärgi masinatel harrastajad, näiteks SkiErg’idel ja BikeErg’idel.

2012_C2_maraton___Foto_soudespinning

Eestvedaja sõnul käib kogu võistlus maksimaalse distantsi peale. „Võistlus vältab 31. jaanuarini ning meeskond, nii suur kui ta ühel või teisel riigil on, püüab kamba peale võimalikult palju kilomeetreid läbida. Põnevaks teeb jõuproovi reegel, mis võimaldab erinevat tüüpi trenažööre omavahel kombineerida,“ selgitas Lipintsov, kes võtab enda kanda Eesti võistkonna kaptenirolligi.

Väljakutsel osalemiseks tuleb esimese sammuna luua Concept 2 keskkonnas endale kasutajakonto ning seejärel liituda Eesti tiimiga. „Juba 1. jaanuarist saavad kõik huvilised Virtual Team Challenge’i logiraamatusse oma sõidud fikseerida. Valida tuleb Sõudespinning Estonia tiim,“ rääkis korraldaja.

Postituse foto: sisesõudjad (soudespinning.ee)