Sisesõudjad testisid end maratonil

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. okt. 2012, 07:32

Septembri viimasel päeval peeti esmakordselt sisesõudmise võistlus  maratoni distantsil. Arigato Spordiklubisse kogunes üle 30 harrastussportlase, kes soovisid Arigato I Maismaa sõudemaratonil näidata oma meeskondlikku staminat.

Sõudemaratoni korraldaja Aleksei Lipintsov informeeris, et distantsi võis läbida nii individuaalselt kui ka võistkondlikult. Kuna registreerinud oli ka Eesti üks viimaste aastate tugevaimaid harrastussõudjaid Indrek Vait, võis individuaalklassis oodata riigi tipptulemuse püstitamist. Juba esimestest kilomeetritest liikus Vait veenva liidrina ja oli poole distantsi peal kindlalt rekordigraafikus. Finišis fikseeriti Vaiti tulemuseks 2.38.39, millega oli 2003. aastast kehtiv rekord, 2.43.25, soliidselt – 4 minuti ja 46 sekundiga löödud. Teisena lõpetas Aivar Vaus ajaga 2.53.13 ja kolmandaks tuli korraldaja Aleksei Lipintsov ise. Kõik sportlased sõuavad Harku Sõudespinningu värvides.

 2012_C2_maraton___Foto_soudespinning
Eesti sisesõudmise maratoonarid Arigato Spordiklubis. Foto: soudespinning.ee

Eesti esimesed maratoninaised

Naiste individuaalklassis oli sõit eriti põnev, sest enne 29. septembrit polnud Eestis veel nõrgema soo esindajate seas maratonidistantsi läbijat. Stardinimekirjas oli kirjas tervelt neli naist. Kõige kiiremini läbis 42 195 meetrit ajaga 3.12.02 endine tippsõidja Tiina Kapten, kes nüüdsest juhib ka Eesti maratonisõidu edetabelit. Hõbemedalile käis kuni viimaste kilomeetriteni pingeline heitlus, sest nii Piret Pehme kui Agnes Pajur ei tahtnud pronksiga leppida. Omavahelises konkurentsis võttis hõbeda siiski Pehme, kulutades selleks aega 3.15.29. Pajuri pronks tuli 3.16.39ga.

Kuni 4-liikmeliste võistkondade arvestuses oli starti tulnud nii segavõistkondi, kui ka vaid naistest koosnevaid tiime. Naiskondade seas tegi puhta töö pärissõudmiseski edukalt liikuv naiste paarisaeru neljapaadi koosseis Tartust. Tulemus 2.50.01 lubas Helina Sakkariasel, Hanna-Mari Kirsil, Pilleriin Pauksonil ja Luize-Ingrid Klimoval astuda poodiumi kõrgeimale astmele. Teiseks platseerus tulemusega 3.00.53 koosseis Liis Kraut, Sirli Kruusmaa, Kadi Kroon-Laur ja Kristi Kallus Harku Sõudespinningu tiimist. Kolmas oli ajaga 3.05.57 Arigato Spordiklubi naiskond rivistuses Annika Vilbiks, Marilin Raudsik ja Inge Soopuu.

Arigato segavõistkondade ülevõim

Segavõistkondade klassis domineerisid Arigato Spordiklubi võistkonnad, kes hõivasid kõik kolm poodiumikohta. Nils-Erik Vallikivi ja Tarmo Tiigi said esimese koha tulemusega 2.45.35. Urmet Lokotar, Argo Liira ja Ari Norolampi olid 2.49.04-ga teised ning Oleg Vinogradov, Renee Luhalepp, Laura Orav ja Kristel Suvi lõpetasid maratoni kolmandana. Võistlusel läbiti sõudeergomeetritel vähem kui 3 tunni ja 40 minutiga kokku peaaegu 802 kilomeetrit. Järgmisel aastal soovib korralduskomitee ületada maagilise 1000 km piiri.

Võistluse toetasid Arigato Spordiklubi, Concept2, Sõudespinning.ee ja MyBody.

Võistluse suur pildigalerii!

Sõudemaratoni tulemused!