Sisesõudmise Eesti meistrid on Endrekson ja Kask

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. märts 2014, 22:11
image_pdfimage_print

Möödunud laupäeval, 1. märtsil, kulmineerus Narvas peetud Eesti meistrivõistlustega tänavune sisesõudmise hooaeg ning samas tõmmati joon alla EMT-nimelisele 4 etapist koosnenud sarjale.

Klassikalisel 2000 meetril peetud jõuproovil osales enamik vabariigi noorte ja täiskasvanute paremikust. Oma sõna said öelda ka veteranid ning parasõudjad, kes võtsid mõõtu poole lühemal võistlusmaal.

Enim silmapaare oli mõistagi suunatud meeste absoluutkaalule, sest siin tegid kaasa kõik vägevad eesotsas Tõnu Endreksoni, Allar Raja, Kaspar Taimsoo jt.

Mullust meistrikulda kaitses Tõnu Endrekson, saades ajaks 5.48,4. Hõbeda võitnud Raja finišeerus tulemusega 5.49,6. Mullune neljas mees, viljandlane Kaspar Taimsoo, edenes tänavu kenasti, sest võitles end resultaadiga 5.56,9 poodiumile.

Rohkem 6 minuti piiri alistajaid polnud, kuid siiski olgu märgitud teisedki esikuuikusse mahtunud mehed: Kaur Kuslap 6.00,4, Andrei Jämsä 6.00.9 ja Joosep Laos 6.03,5.

Naiste konkurentsis viis kuldmedali Pärnu Sõudeklubisse Miina Kask (7.17,2). Järgnesid võitja klubikaaslane Helina Sakkarias (7.23,6) ning tartlanna Kristel Tohu (7.29,7).

Vanuseklasside kuldmedallistid:

Tüdrukud C (1000 m): Kristina Zeljukanova, Narva Energia (3.43,5)

Poisid C (1000 m): Joonas Toom, Viljandi Sõudeklubi (3.22,6)

Tüdrukud B: Kärolyn Mäesaar, Viljandi Sõudeklubi (7.38,4)

Poisid B: Margus Kodasma, Pärnu Sõudeklubi (6.35,6)

Tüdrukud A: Erli Mat, Viljandi Sõudeklubi (7.09,6)

Poisid A: Daniel Liik, Pärnu Sõudeklubi (6.11,7)

Mehed kergekaalus: Karl-Martin Miidu, Tallinna Sõudeklubi (6.30,1)

Naised kergekaalus: Polina Varšavskaja, Narva Energia (7.51,1)

Mehed vabaklassis: Indrek Vait, Sõudespinning (6.17,3)

Naised vabaklassis: Sirli Kruusmaa, Sõudespinning (7.45,2)

Parasõudmine, LTAN (1000 m): Anette Remmelg, SK Meduus (4.14,8)

Parasõudmine, LTAM (1000 m): Sergei Turov, SK Parasport (3.39,2)

Parasõudmine, ASM (1000 m): Tõnis Vihmand, SAK Tartu (4.27,6)

Meesveteranid 60+: Väino Stoltsen, Väike-Maarja (3.37,6)

Meesveteranid 45-59: Aivar Vaus, Sõudespinning (3.12,4)

Meesveteranid 27-44: Alvar Räägel, Pärnu Sõudekeskus Kalev (2.53,2)

Naisveteranid 60+: Lehte Eeskivi, Pärnu Sõudeklubi (4.58,2)

Naisveteranid 45-59: Ulvi Lutoškin, Pärnu Sõudekeskus Kalev (3.40,5)

Naisveteranid 27-44: Tiina Kapten, Sõudespinning (3.26,4)