Sisesõudmise meistrivõistlused toimuvad olümpiameeste osavõtul

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. veebr. 2019, 17:50

Eeloleval laupäeval, 2. märtsil toimuvad Rae vallas Jüri spordihoones Eesti sisesõudmise meistrivõistlused, kust teiste seas võtavad osa Andrei Jämsä, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo.

Olümpiamedalistide kõrval stardivad noored, veteranid ning parasõudjadki. Programm saab alguse kell 11 parasportlaste ja veteranide sõiduga ning kulmineerib kell 16.20 meeste 2000 meetri finaaliga. Vahele mahuvad põnevad noorte ning kergekaallaste etteasted. Esialgse stardiprotokolliga on võimalik tutvuda siin.

Favoriit Allar Raja (foto: Delfi)

Mõõduvõtust peab haiguse tõttu loobuma mullune meister, Eesti parim sisesõudja Tõnu Endrekson, jättes trooni vabaks eelmise võistluse hõbedale Allar Rajale. Mäletatavasti oli Endreksoni edu eelmisel aastal Raja ees vaid 0,6 sekundit.

„Jäin mõned päevad tagasi kõhuviirusesse ning arvan, et meistrivõistlustel startida poleks tark tegu. Taastun ja teen need kaks kilomeetrit järgmisel nädalal,“ rääkis Endrekson.

Kullapretendent Allar Raja möönis, et tugeva rivaali eemale jäämine kaotab mõnusa ootusärevuse, aga läheb ikkagi endast kõike andma. „Kui sul kedagi otseselt kõrval pole, on raskem endast maksimaalset võtta, kuid tugevaid tegijaid on Jüris startijate seas veelgi. Tõnu eemale jäämine otseselt kurvaks ei tee, sest tähtis on suur pilt – tean, et treeningud on tal plaanipäraselt kulgenud ja loodaks nii mõneski paadis suvel koos võidu sõita,“ arvas Raja.

Esimest korda meistrivõistluse ajaloos tehakse sündmusest kommenteeritud otseülekanne, mida täispikkuses näitavad nii Pärnu Postimees kui ka Postimees. Eesti meistrivõistlused on sõudeliidu sisesõudmise sarja neljandaks etapiks ning võtavad kokku tänavuse saalihooaja. Lisaks sarja arvestusele antakse Jüris üle autasud Rae valla esivõistluste ning üliõpilaste meistrivõistluste raames. Võistlused korraldab Eesti Sõudeliit.