Sisesõudmise sarja vahekokkuvõte

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. veebr. 2012, 20:48

Eesti Sõudeliidu ja kaaskorraldajate organiseerimisel leiab juba teist hooaega aset sisesõudmise sarivõistlus, mis tänavugi sõutakse alaliidu peatoetaja AS EMT egiidi all.

Käesolevaks hetkeks on neljast etapist läbitud kolm, sealhulgas Tallinnasse ligi viissada osalejat võistlema meelitanud rahvusvaheline Alfa. Nüüd, kus jäänud on veel 11. veebruaril Pärnus sõidetavad Eesti meistrivõistlused, on aeg vahekokkuvõteteks.

2012_Alfa_vitja_Endrekson_f.U.Luik
Tõnu Endrekson võitmas Alfat. Foto: Urmas Luik

Meestest juhib Allar Raja ja Kaspar Taimsoo ees Pekingi olümpiahõbedane pärnakas Tõnu Endrekson, kes sarjas kaotust tunnistama pole seni pidanud. Naistest on hetkeliider pärnulanna Kaisa Pajusalu, kelle järgnevad Miina Kask ja Keret Einaste Pärnu Sõudeklubist.

Poiste B vanuserühmas ehk 15-16. aastaste seas on kindel liider pärnakas Daniel Liik, kes juhib üsna napi eduga narvalase Artur Veske ning juba soliidsema vahega Nikita Konstantinovi ees.

Vanemate poiste ehk A klassi konkurentsis on hetkel esimene Pärnu Sõudeklubi kasvandik Andreas Lünekund, kellele järgnevad viljandlane Karl Mitt ning Pärnu kalevlane Rait Merisaar.

Nooremate tütarlaste hetke parim on viljandlanna Krete Koovit, kellele järgnevad klubikaaslane Erli Mat ning SAK Tartu atleet Hanna-Lotta Otstavel.

Ülejäänud tulemused leiab koondprotkollist!