Sisesõudmise tippvõistlus Alfa näitab taas kõrget taset

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. jaan. 2018, 21:14

Juba mõne nädala pärast, 27. jaanuaril, leiab Tallinna spordihallis taas aset Baltikumi ja Põhja-Euroopa üks suurimaid sisesõudmise võistlusi „Alfa“. Lisaks Eesti tippudele teevad kaasa välisvõistlejadki, kellest tuntuimad on valgevenelane Pavel Šurmei ning ukrainlanna Olena Burjak.

Alates 1993. aastat toimuval „Alfal“ on Eesti sõudesõpradel südamelähedane koht, sest koduste ja välismaa tippude kõrval pingutavad kõrvuti harrastajad, parasõudjad, noored ja vanadki. Vähem kui kaks nädalat on jäänud tänavuse sisehooaja tippsündmuseni ning korraldajad ootavad taas starti ligi viissada huvilist.

„Oma osalemise on kinnitanud võistluse lugematutel kordadel võitnud Šurmei Valgevenest, kellele tulevad konkurentsi pakkuma meie oma tippmehed erinevate aastate neljapaadi koosseisudest. Naistest on lubanud tulla Rio mängudel neljandaks platseerunud Ukraina paarisaeruneliku koosseisu kuulunud Olena Burjak“, rääkis võistluse peakorraldaja Mihkel Klementsov ning märkis, et jõuproovi tase tuleb enneolematult kõrge.

Alfal osaleb ka Eesti parim sisesõudja Tõnu Endrekson (foto: Delfi)

Tuhandel meetril peetavate sõitude finaalidesse pääseb 16 paremat eelsõitude aegade põhjal. Lisaks täiskasvanute absoluut– ja kergekaalu võistlusklassidele on avatud arvetus erinevas eas veteranidele ja noorsportlastele. Erivajadustega atleedid võtavad mõõtu parasõudjate arvestuses. Et muuta sisesõudmine sobivamaks liikumisviisiks ka harrastajatele, avavad korraldajad taas võistlusklassid neljaliikmelistele võistkondadele. Eraldi arvestust peetakse mees- ja naiskondadele firmade, õppeasutuste ja kaitseväe kategooriates.

Klementsovi sõnul tuleb tänavunegi võistlus tõeliselt rahvusvaheline. „Soome, Läti, Leedu, Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Võib olla mõnest riigist veel“, loetles peakorraldaja osalevaid riike.

„Kuna rahvusvaheline sõudeliit FISA võttis sisesõudmise tiitlivõistluste korraldamise nüüd oma egiidi alla, võib sellest võita Eestigi sõudmine. Enam ei ole nii, et võistlust korraldatakse vaid kauge mere taga Bostonis. Jõuproovi iseloom muutub ning see hakkab kuuldu järgi roteeruma erineva kohtade vahel“, teadis Klementsov ning arvas, et kui tiitlivõistlus peaks toimuma Euroopas, siis võidavad sellest kõik Euroopa võistluste korraldajad.

Registreerimist „Alfale“ on võimalik teostada võistluse partneri sõudespinningu veebisaidil www.soudespinning.ee. Sõudeliidu veebileht avaldab võistluse pressiteate ja stardinimekirjad jõuproovi toimumise nädalal.