Sõudeergomeetritel toimus 24 tunni sõit

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. märts 2013, 16:39

Märtsi keskel leidis Harku sõudebaasis aset 24 tunni kestussõit sõudeergomeetritel. Ultrapikal distantsil tegid kaasa üks meeste  ning ka vapper naiste võistkond.

Naiskonna eesmärgiks oli ületada 2012.aastal püstitatud Eesti rekord, mil 24 tunniga läbiti 308,4 km. Võistlejad tegid plaane, seades eesmärgiks läbida võistleja kohta pooletunniseid vahetusi, ent lõpuks, ühtlase tempo hoidmise nimel, tehti ka 15-minutilisi ja lühemaid lõike. Resultaadiks kujunes  312,898 km.

2013 c2 24H sõit
Võistlejad peale pikka pingutust. Foto: www.soudespinning.ee

Meeste taktika oli sõita tunniseid vahetusi ja hoida keskmist kiirust 2 minuti peal 500 meetrise lõigu kohta. Lõplikuks tulemuseks kujunes 362,401 km, keskmise kiirusega 1:59,2. Seega mõlemad võistkonnad püstitasid uued Eesti rekordid ning täitsid enesele seatud eesmärgid.

Mitu vahetust läbinud Eliise Peterson sõitis ultradistantsi elus esimest korda. „Tunnet, mis võistluse ajal valdas, on keeruline sõnadesse panna. Raske oli, kuid saadud emotsioon oli kindlasti suurt pingutust väärt“, iseloomustas Peterson sündmuse õhustikku ja erilisust.

Võistluse korraldaja Aleksei Lipintsov nentis, et huvi sündmuse järele oli märkimisväärne ning pikki aastaid ergomeetrisõudmist harrastanud spordisõbrad otsustasid uusi väljakutseid vastu võtta ning nii ideest teostus saigi.

Rekordisse andis panuse ka Egle Pärn, kes on sõudespinnigu treeningutel käinud vaid 2 kuud.

„Närv oli enne starti pingul, kuna siht oli ju ühiselt seatud ja mis seal salata, ka vastutus kaaslaste ees oli väga suur. Kui treeningul tundub kõik lihtne, siis lahingus avastasin, et õppida on veel väga palju“, kirjeldas Pärn saadud elamust.

Pöidlahoidjad said võistlust jälgida ka interneti vahendusel.