Sõudehiiud asuvad Pärnus arveid klaarima

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. dets. 2018, 12:43

Laupäeval, 15. detsembril toimuvad Pärnumaa sisesõudmise meistrivõistlused toovad Tõnu Endreksoni ja Allar Raja vastasseisu.

Eesti spordiselts Kalevi meistrivõistlustena ning sõudeliidu sisesõudmise sarja teise etapina Pärnu kesklinna koolide võimlas toimuv jõuproov toob sõudemasinatele noorte ja täiskasvanute tipud, veteransõudjad ning erivajadustega atleedid enam kui kahesaja osalejaga. Distantsid varieeruvad D ja C klassi 250 meetrist täiskasvanute 2000 meetrini. Veteranidel ja parasõudjatel on kavas 1000 ning 13-14aastastel (C klass) 500 meetrit.

Võib ennustada, et enim kõneainet pakub meeste konkurents, sest võistlustulle asuvad ala valitseja Tõnu Endrekson ning vanemale kolleegile aasta-aastalt lähemale hiilinud Allar Raja. Starti tuleb veteraniikka jõudnud Andrei Jämsägi ning vanameistritele soovib konkurentsi pakkuda noor tallinlane, sisesõudmises varemgi hiilanud Martin Kivilo. Finaalsõidu start päeva viimase lähtena antakse kell 15.50.

Põnev võistlusprogramm saab alguse kell 11. Tulemustest saab reaalajas ülevaate sõudeliidu veebilehelt. Esikolmikuid premeeritakse medali või märgi, diplomi ja auhinnaga. Korraldustoimkonda kuuluvad Pärnu sõudekeskus Kalevi, Pärnu ja Pärnumaa spordiliitude ning osaühing Penteeri esindajad.


Postituse foto: Pärnumaa lipp