Sõudekoondis asub U23 MMil võistlustulle

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. juuli 2021, 11:07

Homme algavad Tšehhis Račices 11. juulini vältavad alla 23aastaste sõudjate maailmameistrivõistlused. Sõudeliidu juhatus kinnitas kuuest paatkonnast koosneva Eesti koondise.

Prahast põhja poole jäävas Elbe jõe äärses sõude-Mekas paneb end 22 paadiklassis proovile enam kui 800 sportlast 55 riigist. Suurimate koondistega on esindatud USA ja Saksamaa, kes registreerisid atleedid kõikides klassides. Eesti au asuvad kaitsma kergekaalu ühepaadil Elar Loot (SAK Tartu) ja Kelli Järvoja (Pärnu SK), tavakaalus teevad kaasa Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Greta Jaanson (Pärnu SK). Meeste paarisaeru kahepaadil lähevad võistlustulle narvalased Mihhail Netšajev ja Ignat Gontcharov, suurimas paadiklassis – paarisaeru neljapaadil – Rachel Kõllo (SAK Tartu), Grete Alttoa (SK Kalev), Annabel Aron (Pärnu SK) ja Helene Dimitrijev (Viljandi SK).

Sõudeliidu spordikomisjoni esimees Tanel Kliiman valgustas, et osad atleedid said tiitlivõistlusele sõiduks rohelise tule juba varem, teised teenisid koha juunis toimunud Merevaigust Aeru regatil. „Kuna Jaanson, Loot ja Kushteyn näitasid head minekut mullusel EMil, ei pidanud nemad mudelaega püüdma. Andsime neile valida, kas Trakais startida või mitte,“ rääkis Kliiman. Tema sõnutsi muutus Leedus toimunud võistluse põhjal pilt senisest märksa rõõmsamaks. „Seal näidatud tase oli parem, kui oskasime loota. Loot ja Kushteyn sõudsid väga hästi, niisamuti neidude neljapaat. Normatiivaeg jäi kahepaadil ja Järvojal küll napilt alistamata, ent nendegi minek on piisavalt hea, et MMil startida,“ ütles komisjoni esimees.

Millised oleksid rahuldust pakkuvad tulemused? Kliimani sõnul loodetakse mõnd finaalikohta, ent B-finaalgi oleks kõva tase. „Suurimate lootustega lähevad veele Jaanson, Kushteyn ja Loot, nelikultki, ehkki nad stardivad koos esimest korda, tahaks näha head minekut,“ sõnas Kliiman, lisades, et kui Järvoja ja kahepaat jõuaksid C-finaali etteotsa, oleks niisamuti tegemist kiiduväärt resultaadiga.

Lisaks sportlastele on Račices mänedžerina Priit Purge, treenerid Tatjana Jaanson ja Rita Maier. Rahvusvahelise sõudeliidu žürii esindajana on kohal kohtunikuna tegutsev Robert Väli.

Kogu jõuprooviga seotud info on siin.