Sõudeliit ja Pärnu klubi annavad maratonirajal abi

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. veebr. 2010, 00:00

Eeloleval pühapäeval, 21. veebruaril, toimub legendaarne Tartu Maraton.  Rekordilise lumega talvel  toob võistlus Lõuna-Eesti suusaradadele tipparvu osalejaid – rajale läheb ligi 6 500 suusatajat.
 
Sõudeklubi Pärnu, Eesti Sõudeliit ja Pärnu linn elavad omadele kaasa ning toetavad maratoonareid ühiselt korraldatud rajateeninduspunktist. Paar kilomeetrit poolmaratoni stardikohast finiši suunas asuv punkt pakub ametlike rajapunktidega sarnaseid teenuseid.
 
Tartu Maratoni start 2009. aastal                               Foto: www.epl.ee

Sõudjate ning pärnakast osaleja jaoks teeb ettevõtmise eriliseks  teadmine, et tuhandete seast on just tema  teeninduspunkti oodatud. Rajapunkt on hästi märgistatud ning möödujaid tervitab meeleolukalt koostatud programm. Töötab ka määrdeabi.
  
Maratonipunktide korraldamine on saanud alguse kuulsast ja kuninglikust Rootsi Vasaloppetist. 90 km ülipikamaasõidul ergutavad just sel moel omasid kümned klubid, linnad ja firmad.

Tippsõudjatest teevad maratonil kaasa Allar Raja, kes sihib kohta esisajasse. Korraliku suusakilometraazi pealt lähevad rajale ka Artur Maier, Andrus Sabiin, Valeri Prosvirnin jt.
 
 
Kohtumiseni rajal!
 
Sõudeklubi Pärnu, Eesti Sõudeliit ja Pärnu Linnavalitsus