Sõudeneliku liikmed kehastusid Tokyosse sõidu eel mannekeenideks

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. juuni 2021, 15:06

Täna esitlesid olümpiasportlased, teiste seas neljapaadi liikmed Eesti olümpiadelegatsiooni ametlikku Nike’i võistlusvormi Tokyo 2020 suveolümpiamängudeks. Lisaks demonstreeriti medalidressi ja vabaajarõivaidki.

Maadleja Epp Mäe, tõkkejooksja Rasmus Mägi, sõudjad Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Jüri-Mikk Udam ja Tõnu Endrekson, kaugushüppaja Ksenija Balta, mitmevõistlejad Janek Õiglane ja Grit Šadeiko, maratoonar Roman Fosti, sulgpallur Kristin Kuuba tõmbasid esindusriided üll ja kehastusid mannekeenideks.

Sõudenelik võistlusvormis (FOTO: Hendrik Osula/EOK)

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa märkis esitlusel, et koostöö Nike’iga on toiminud juba 2007. aastast ning EOK väärtustab seda kõrgelt. „Nike’i tööd iseloomustavad innovaatilised lahendused ning Nike’i töötajate inimlikkus ja vastutulelikkus. Mul on väga hea meel, et meie keskel on head ja andekad inimesed, kes selle kollektsiooni lõid,“ ütles Sõõrumaa.

Toetudes aastatepikkusele teadustööle on Nike loonud rõivad, mis toetavad sooritust, arvestavad sportlase ja ala spetsiifikaga ning lasevad ilma ühegi segava faktorita täielikult keskenduda võistlusele ja sooritusele.

„Olümpiamängude eel tullakse alati välja millegi uue ja innovaatilisega. Tokyo suveolümpiamängud ei erine sellest. Meie tipud teavad väga hästi, et Nike paneb võistlusvormi valmistades tööle kõige uuenduslikumad tipptehnoloogiad, et pakkuda parimat varustust, mis toetab sportlaste sooritust. Tokyo olud ei ole kerged ning seetõttu on meie riided hingavamad, kergemad ning elastsemad, et sportlasel oleks parem liikuda. Väga tähtis on ka visuaalne pool – meie dressidel on huvitav triibuline muster, mis lisab sportlase liikumisele visuaalse dünaamika,“ ütles Nike esindaja Eestis, AS Jalajälg juhatuse liige Rainer Tops.

“Mõnusast materjalist ja mugav. Natuke retro ja pilkupüüdev, teistele poistele meeldis niisamuti,” rääkis esitluselt otse treeningule siirdunud Allar Raja, kelle sõnutsi näeb võistlusvorm eriti lahe neliku pesamuna seljas. “Jüri-Miku (Jüri-Mikk Udam, V.M) vuntsi ja mulletiga harmoneeruv vorm paneb pead pöörama küll, “muheles Rio olümpiapronks.

Tokyo 2020 suveolümpiamängudeks valmistatud Eesti olümpiadelegatsiooni Nike kollektsiooni vabaajarõivad tulevad Nike ja Sportlandi kauplustes müüki alates tänasest. Tokyo olümpiamängud toimuvad 23. juulist 8. augustini.

Esitluse pildigalerii leiab siin, kollektsiooni fotod siin.

Kollektsiooni esitluse autor: Hendrik Osula/EOK