Sõudeparemik lükkab Zagrebis paadid võistlusveele

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. apr. 2019, 23:08
image_pdfimage_print

Sõudehooaja rahvusvaheline avang, Horvaatia tugevatasemeline Croatia Openi regatt toimub juba eeloleval nädalavahetusel, 13.-14. aprillil riigi pealinnas Zagrebis. Nädalaid töises lõunalaagris rammu kogunud täiskasvanute koondise kandidaadid on Tokyo olümpiamängude eelhooajal tahtmist täis võimalikult löögijõulised paatkonnad moodustada. Jaht parimatele kohtadele on alanud. Sõudeliidu veebitoimetus uuris peatreener Matti Killingult, millised on viimase aja arengud ning kuidas kevadlaager möödus.

Esimene katsevõistlus on peetud ja vähemasti nädalavahetusel algavaks võistluseks koosseisud valitud. Mida avastart näitas?

Tormistes ja keerulistes oludes ühepaatidel kulgenud katsesõit oli küllaltki võrdne ning mehed püsisid lähestikku. Võidu noppis Andrei Jämsä ning sai eelisõiguse kahepaati kaaslane valida. Valik langes Sten-Erik Andersonile. Kokkuvõttes oli tegemist informatiivse kontrollstardiga ning seda, kas oleme ühtlaselt head või halvad, näitavad avastardid.

Kuidas mööduva laagri kokku võtad?

Skardinisse jõudsine üsna märtsi alguses. Jäime kolmeks nädalaks ning esimesele perioodile järgnes nädal kodus taastumist. Nüüd oleme juba nädala jagu Zagrebis olnud ja jääme siis veel mitmeteks päevadeks peale võistlust. Mehed on terved püsinud, välja arvatud kiireloomuline kõhuviirus, mis veidi häiris, kuid rütmi sassi ei löönud. Töömahukatel nädalatel tegime ca 20 tundi individuaalset tööd: sõudmiseks olid ideaalsed ilmad ning vaid korra pidime rattasadulas higi valama. Võrreldes varasemate aastatega oleme nüüd ainult ühepaatidel valmistunud ning kahepaadid lükkame veele eeloleval võistlusel.

Kui Jämsä valik oli Anderson, siis kellest ülejäänud duod moodustuvad?

Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam, Kaspar Taimsoo ja Tõnu Endrekson, aga kokku sobitame ka noored mehed – Nikita Konstantinovi ja Bertty Nurme. Viimased kaks valmistuvad noortevõistlusteks ja saavad end tugevas konkurentsis proovile panna. Lisaks sõidavad kõik ühepaatidel. Ka paarisaeru neljapaadid panime kirja, aga kuna konkurents jääb selles klassis hõredaks, otsustasime mitte kaasa teha. Alguses oli plaan, et Kaur Kuslap lööb samuti kaasa, aga kuna ta sai neljapäeval esimest korda isaks, lubasin mehe loomulikult pere juurde.

Tulete peagi koju tagasi. Mis saab edasi?

Mai alguses on kõigi pilgud ja pingutused suunatud Viljandisse. Siis toimuvad koondise katsevõistlused, mis on osaks talv läbi toimunud testidest. Paneme mehed esmalt ühepaatidega joonele ning hindame, kuidas talvine treening on läinud. Hooaeg tuleb peale ning peame moodustama võimalikult tugevad paatkonnad.

***

Lisaks täiskasvanutele teeb Croatia Openil kaasa suur hulk Eesti noorsõudjaid. Võistluse stardiprotokolliga saab tutvuda siin.