Sõudespinning kogub populaarsust

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. jaan. 2012, 07:32

Sisesõudmise rühmatreening ehk sõudespinning on Eestis saavutanud populaarsust niivõrd, et üha rohkem spordiklubisid pakub oma klientidele võimalust ühiselt sõudeergomeetrit sikutada.

Tartu Arena spordiklubi oli üks esimesi, kes otsustas möödunud kümnendi keskel toona uut treeningmetoodikat tutvustama hakata ning möödunud laupäeval, oma sünnipäeval, kogus kokku huvilised ning korraldas Eestis seni arvukaima osavõtjaskonnaga spinningutreeningu.

2012_Sudespinningu_histreening._Foto_M.Klementsov
Spinningutreening tõi Alfa eel kokku 40 inimest. Foto: Mihkel Klementsov

„Aeroobikasaali oli rühmatreeninguks üles seatud 40 ergomeetrit. Treeningud viisid läbi Elar Jaakson ja Priit Kärg“, valgustas toimunust sõudeaparaate maale toova firma juht Mihkel Klementsov.

Spinningutreeningud toimuvad regulaarselt kõikides Eesti suurimates spordiklubides, lisaks pakuvad huvilistele võimalust ka paljud sõudeklubid, sealhulgas mõlemad Pärnu omad, Tallinn ja Viljandi.

Sõudespinningust annab suurepärase ülevaate Aleksei Lipintsovi poolt toimetatav Facebook.

Juba eeloleval laupäeval, 21. jaanuaril, toimub Eesti ja Põhjamaade suurim sisesõudmise võistlus Alfa, mis lisaks tipptegijatele toob kokku harrastajad, kelledest paljud on just intensiivsed spinningutreeningutel osalejad.