Sõudetipud panevad end juubeli-“Alfal” proovile

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. jaan. 2023, 09:29
image_pdfimage_print

Kui kahel viimasel aastal peeti Eesti suurimat sisesõudevõistlust Alfa virtuaalselt, siis tänavu talvel saavad tippsõudjad ja harrastajad taas mõõtu võtta suurel võistlusareenil.

21. jaanuaril Audentese Spordihallis toimuva Alfa näol on tegu juubelivõistlusega, esimesest korrast möödub 30. aastat. Peakorraldaja Mihkel Klementsovi sõnul õnnestus kahel viimasel koroonatalvel võistlust pidada samaaegselt internetti ühendatud masinatel. „Väga hea meel, et saime Alfad virtuaalselt peetud, ent veel parem on muidugi see, et juubeliürituseks saab taas võistlejad ja publiku ühte saali kokku tuua,“ tõdes ta.

Viimati toimus “Alfa” suurel areenil 2020. aastal (Foto: www.concept2.ee)

Alfale registreerimine veel käib, ent oma talvist vormi peaksid näitama kõik Eesti tipptegijad, kelle hooaja suurimaks eesmärgiks on neljapaadile olümpiapääsme lunastamine. „Võimalik, et tugevaid sõudjaid tuleb ka naaberriikidest kaarte segama,“ kinnitas Mihkel Klementsov.

Alfa on üks Põhjamaade suurimaid sisesõudeüritusi, millest rekordkordadel on osa võtnud ligi 500 sportlast. 30 aasta eest kogunes sõudemasinatel mõõtu võtma kümme korda vähem huvilisi. Esimesed võistlused peeti Lootose spordiseltsi saalis, võistlejaid oli 54. Meestest oli toona omaette klassist Jüri Jaanson, kes lõpetas 1000 meetri distantsi tolle aja kohta väga võimsa ajaga – 2.51,8.

Võistlustele registreerida saab kuni 18. jaanuarini kodulehel alfarace.ee. Pealtvaatajatele on võistlus tasuta, veebiülekannet saab näha Alfa kanalil YouTube’is: https://www.youtube.com/@alfaracevideo

Jõuprooviga seotud detailse info leiab siin.