Sõudjad ja aerutajad kimbutasid teatemaratonil suusamehi

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. veebr. 2018, 14:06

Möödunud pühapäeval Tartu suusamaratoni programmi osana toimunud teatemaraton kinnitas sõudjate ja aerutajate sitkust, sest koondvõistkond platseerus neljandaks.

Otepää ja Elva vahelisel klassikalisel Tartu maratoni rajal toimunud 63kilomeetrise sõidu tegi teiste seas kaasa ka sõude- ja aerutamiskoondislastest formeeritud nelik, kuhu kuulusid Joosep Karlson, Andreas Baum, Tõnu Endrekson ja Allar Raja.

Veel esimeses teatevahetuspunktis (12 km – Matu) hoidsid pärnakad teist kohta ja teises (32 km – Kuutse) kolmandat, siis Palu vaheajapunktis (47 km) langeti viiendaks. Viimases vahetuses sõitnud Raja tõstis Pärnu neliku lõpuks neljandale kohale.

Joosep Karlsoni ja Tõnu Endreksoni teatevahetus (Pärnu Aerutamisklubi Facebook)

„Sõitsin viimast vahetust ning suutsin tiimi ühe koha võrra ettepoole tõsta ning finišeerisin Peeter Kümmeli järel. Rada oli päris heas seisus. Kuigi kergelt konarlik, sobis see uisutamiseks kenasti“, muljetas Allar Raja.

Tippsõudja arvates andis teatemaratonil pingutamine talle hea võimaluse end lahti sõita saabuval kolmapäeval toimuvateks Politsei ja Piirivalveameti Haanjas toimuvateks meistrivõistlusteks.

Teatemaratoni võidu ajaga 2 tundi 47 minutit ja 40 sekundit võttis spordiklubi CFC esindus, kuhu kuulusid Martten Kaldvee, Christopher Kalev, Martin Remmelg ja Henri Roos. Teiseks platseerus Suusaakadeemia tiim ning kolmandaks Team Gameking’i nimeline võistkond. Tartu Teatemaratonil osales kokku 41 neljaliikmelist võistkonda.