Sõudjad mälestasid regatiga omaaegset sõudetegelast Seilerit

Laupäeval peetud Eesti karikavõistluste järel jäid paljud sõudjad – eelkõige noored – Pärnusse kunagise sõudeaktivisti Erich Wilhelm Seileri mälestusregatile, kus võtsid mõõtu ühe- ja kahepaatidel.

Naiste ühepaatide finaalis alistas Liisu Mitt päev varem karikavõistlused võitnud noorema klubikaaslase Greta Jaansoni, ajad vastavalt 7.57,1 ja 8.03,3. Kolmandaks tuli samuti Pärnu sõudeklubis treeniv Elo Luik ajaga 8.07,7. Programmi kuulus segakoosseisudele mõeldud paarisaeru kahepaatidegi võistlus 500 meetril, mis eeldas, et üks võistlejatest on mees, teine naine. Selle võistluse võitis SAK Tartu esindaja Elar Looti ja viljandlanna Helene Dimitrijevi kooslus ajaga 1.26,6.

Sõudja Pärnu jõel (Foto: Toomas Rapp)

1922. aastal Pärnus sündinud, 63aastasena samas manala teed läinud Seiler oli tunnustatud suvepealinna sporditegelane, kes tegutses mitmel rindel: lisaks sõudetreeneriametile pidas ta kohtunikuametit ja rääkis kaasa Pärnu spordielu edendamise teemadel. Teiste seas omandasid Seileri käe all sõudmisest teadmisi Endla Mandel, Peeter Mardna, Andrus Suija, Andres Veerma, Aado Pind, Eduard Ždanovitš, Mihkel Leppik, Evi Lepik ja Jaan Tults.

Jõuproovi finišiprotokoll on leitav siin.

Tulemused

500 meetrit

Tüdrukute D-klassi (11-12aastased) ühepaat: 1. Lisandra Šapkin (Pärnu SK, aeg 2.07,9), 2. Liisa Sindi (Viljandi SK, 2.18,5), 3. Liisa Oras (Viljandi SK, 2.19).

Poiste D-klassi ühepaat: 1. Martin Villems (Viljandi SK, 2.12,1), 2. Sören Undla (Viljandi SK, 2.23,4), 3. Rasmus Roslender (Viljandi SK, 2.24,5).

Paarisaeru kahepaat segakoosseisudele (mix): 1. Elar Loot, Helene Dimitrijev (SAK Tartu/Viljandi SK, 1.26,6), 2. Kristjan Lindsalu, Katariina Johanna Järvsoo (Tallinna SK, 1.29,2), 3. Rasmus Jõesaar, Rachel Kõllo (Pärnu SK/SAK Tartu, 1.34,6).

1000 meetrit

Tüdrukute B-klassi (15-16aastased) paarisaeru kahepaat: 1. Isabel Padul, Laura Kallas (Pärnu SK Kalev, 3.52,8), 2. Doris Meinbek, Hannabell Ool (Viljandi SK, 3.57,2), 3. Berit Alttoa, Kadi Leen Peedimaa (Pärnu SK Kalev, 4.07,2).

Tüdrukute C-klassi (13-14aastased) paarisaeru kahepaat: 1. Lisete Mänd, Bärbel Rõõm (Pärnu SK, 7.05,5), 2. Viktoria Tõnismäe, Kaisa Olesk (SAK Tartu, 7.11,2), 3. Alina Toropova, Margarita Grigalyunayte (SAK Tartu, 7.33,1).

Poiste B-klassi paarisaeru kahepaat: 1. Karl-Joosep Orav, Kristho Kaldmaa (SAK Tartu, 3.22,9), 2. Karel Allik, Karl-Joosep Raudkivi (Pärnu SK, 3.25), 3. Märt Veri, Aleksander Glaser (SAK Tartu, 3.27,5).

Poiste C-klassi ühepaat: 1. Robin Hunt (Pärnu SK, 3.48,7), 2. Oliver Hanson (SAK Tartu, 3.52,1), 3. Nikolai Kiradi (Pärnu SK, 3.52,3).

2000 meetrit

Naiste ühepaat: 1. Liisu Mitt (Pärnu SK, 7.57,1), 2. Greta Jaanson (Pärnu SK, 8.03,3), 3. Elo Luik (Pärnu SK, 8.07,7).

Meeste roolijata kahepaat: 1. Martin Rahuoja, Margus Kodasma (Pärnu SK, 7.06,9), 2. Raiko Taave Tammjärv, Rasmus Jõesaar (Pärnu SK, 7.18,1), 3. Rainer Oras, Arved Rauba (Viljandi SK, 7.32,3).

Poiste A-klassi (17-18aastased) ühepaat: 1. Jaan Sander Klein (Tallinna SK, 7.28,7), 2. Leo Muiste (Viljandi SK, 7.35,4), 3. Artjom Holostõhh (Tallinna SK, 7.42).

Tüdrukute A-klassi ühepaat: 1. Helene Dimitrijev (Viljandi SK, 8.08,2), 2. Kelli Järvoja (Pärnu SK, 8.19,6), 3. Merilin Lindre (Tallinna SK, 8.39,9).