Sõudjate osalusel algas spordiaasta parimate hääletus

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. dets. 2021, 13:16

Eesti Olümpiakomitee (EOK) avas kolmapäeval „Aasta sportlane 2021“ rahvahääletuse. Aasta mees-  ja naissportlase, võistkonna ja treeneri valimisel saab hääletada 19. detsembrini aadressil aastasportlane.eok.ee.

EOK peasekretär Siim Suklese sõnul on keerulisele ajale vaatamata olnud Eesti sportlased rahvusvaheliselt edukad. „Usun, et konkurents aasta sportlase tiitlile kujuneb huvitavaks ja emotsionaalseks, kindlaid võitjaid ette ennustada on keeruline. Kutsun kõiki valimisel kaasa lööma, sest rahvahääletusel osalemine annab igale fännile võimaluse anda osa oma emotsioonist tagasi, hinnates oma kangelaste pingutusi,“ ütles spordijuht.

Spordiaasta parimad selguvad rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud nominent. Lisaks valitakse aasta noorsportlane, kes selgitatakse välja spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Sõudjatest on aasta võistkonna kategoorias nomineeritud paarisaeruline neljapaat, kes oli Tokyo OMil kuues, EMil kolmas ja võitis MK-etapi. Edukasse nelikusse kuulusid Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK). Kvartett konkureerib epeenaiskonna, FC Flora jalgpallimeeskonna, Ott Tänaku-Martin Järveoja ralliekipaaži ja BC Kalev/Cramo korvpallisatsiga. Neliku juhendaja Veikko Sinisalo nomineeriti aasta treeneri kategoorias.

FOTO: Eesti sõudekvartett EMil peale poolfinaali (Fred Killing)

Laureaadid kuulutatakse välja 29. detsembril Alexela kontserdimajas toimuval galaõhtul „Spordiaasta Tähed 2021“, mille otseülekannet saab jälgida Kanal 2 ja Postimehe portaali vahendusel.

Rohkem infot saab lugeda SIIN.


Eestis on aasta sportlasi valitud 90 aastat. Esimest korda selgitati aasta sportlasi 1931. aastal, kui Eesti Spordilehe avanumbris küsiti lehelugejailt eelistusi 1930. aasta kohta. Toona nimetati aasta parimaks sportlaseks kergejõustiklane Elmar Rähn. 1933. aastal võttis selle tava ametlikult üle Tallinna Spordipressi Klubi ning parima tiitli pälvis taas kergejõustiklane – Nikolai Küttis. 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus aasta võistkond ning aastast 1988 antakse välja aasta treeneri tiitlit.

2020. aastal valiti sportlasteks rallisõitjad Ott Tänak ja Martin Järveoja, aasta treeneriks Anna Levandi ja aasta noorsportlaseks Kelly Sildaru. Läbi aegade enim Eesti aasta parima sportlase tiitleid on pälvinud Erika Salumäe, kes pälvis vahemikus 1983–1996 selle tunnustuse koguni üheksal korral.