Sõudekoondis naaseb teisest lõunalaagrist märtsi alguses

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. veebr. 2020, 22:59

Eesti sõudekoondis harjutab taas Itaalias, Roomast lõuna poole jäävas Sabaudias. Teise kolmenädalase laagri eesmärk on koguda vastupidavust ning proovida erinevaid paate.

Koondis lendas lõunapäikese alla peale Alfa sisesõudevõistlust ning naaseb Tõnu Endreksoni sõnul 1. märtsil. Lisaks kahekordsele olümpiamedalistile laovad eesootavaks hooajaks põhja Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Kaur Kuslap, Jüri-Mikk Udam, Johann Poolak, Andrei Jämsä ning Sten-Erik Anderson.

Sõudjate treeninpaik Sabaudias (Allar Raja)

„Nädala treeningmahuks arvestame kuni 20 tundi, kusjuures ühtegi puhkepäeva plaanis pole. On lihtsalt vabad õhtupoolikud,“ rääkis pärnakas Endrekson laagri alguspäevil ning lisas, et esimest vaba päeva annab oodata. „Vaatan treeningplaani ja näen, et alles 5. mail.“

Sõudetipu sõnul valitsevad Sabaudias meeldivad tingimused: veidi alla 20kraadine temperatuur ning üsna kuiv õhk tegevat olemise igati mõnusaks. Endreksoni hinnangul on esimese laagriga võrreldes vähem sademeid ning tuulevaiksem. Peatreener Veikko Sinisalo plaan näeb ette ühe-, kahe- ja neljapaatidelgi treenimist.

„Mina sõuan Jüri-Mikuga. Viljandlased on koos, samuti Raja ja Poolak ning Jämsä ja Anderson. Saime tehasest erinevaid paate testimiseks ning laagri lõpus peaksime neljastki sõita saama,“ avaldas Endrekson.

Lisaks eestlastele viibivad diktaator Mussolini rajatud linnakeses Austria, Itaalia, Norra, Saksamaa ja Leedu sõudekoondised ning Rumeenia aerutajadki. Endreksoni sõnutsi on tegemist rahvusvaheliselt tuntud treeningpaigaga, mistõttu ei tasuvat kireva seltskonna üle imestada. „Veikko on siin käinud 80ndate keskpaigast, tunneb siin kohalikke ning näiteks hotelli peremeeski on hea tuttav.“

Eesti sõudjate tänavuse hooaja peaeesmärgiks on mais Šveitsis toimuvalt olümpiamängude kvalifikatsiooniregatilt Tokyosse minekuks pääsme kindlustamine ning tiitlivõistlusel edukas esinemine.