Neljapaat pidi leppima kohaga väikeses finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. juuli 2022, 17:46

Luzernis toimuval MK-sarja finaaletapil selgusid finalistid ja väikestesse finaalidesse jääjad. Ehkki Eesti meeste paarisaeruline neljapaat näitas paar nädalalt tagasi teise osavõistluse  finaalis vägevat minekut, ei õnnestunud neil täna B-finaalist enamat saada.

Johann Poolak (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK), Allar Raja (Pärnu SK Kalev) ja Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) jõudsid eelsõidust teisena 12 sekka poolfinaali, kuid seal ei suutnud nad viiendast kohast enamat (5.46,11). Kolme sekka jõudsid, ja tagasid ühes sellega koha medalisõidus, Rumeenia (5.37,21), Ukraina (5.39,70) ja kaks esimest etappi võitnud Hiina (5.40,30). Eesti neliku ees lõpetas Leedu (5.44,58), järel Šveits (5.47,88).

Eesti neljapaat poolfinaalis (FOTO: Robert Väli)

Esimesest poolfinaalist pürgisid medalisõitu Poola (5.38,79), Itaalia (5.43,47) ja Prantsusmaa (5.44,69). Leedu, Eesti ja Šveitsi kõrvale tulevad sellest sõidust Eesti aja järgi kell 10.45 startivasse B-finaali Tšehhi, Saksamaa ja Belgia.

Kergekaalu paarisaeru kahepaat rivistuses Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu) ponnistasid C-finaalis, kus olid 6.39,84ga neljandad, kokkuvõttes 16ndad. Sõidu võitis Saksamaa (6.23,92), Ungari (6.27,03) ja Mehhiko (6.27,79) ees.

„Tundub, et ma ei tabanud peale Poznani etappi meestel hoogu maha võtta, vaid jätkasime tugevate treeningutega,“ tõdes peatreener Veikko Sinisalo, kelle arvates pidanuks kahe etapi vahele jäänud kuumalaines veidi kergemalt võtma. „Neljane ei sõitnud optimaalselt, nad olid lihtsalt väsinud. Luzernis oli konkurentski märksa tugevam,“ rääkis juhendaja.

Kuidas kommenteerida kahepaadi etteastet?

„Me pole suutnud tehnilisi probleeme kõrvaldada. Kuna meie poisid pole füüsiliste näitajate poolest väga võimsad, on puhas sõit see, mis meid edasi peab viima,“ arvas soomlasest abimees.

Eesti koondise tänavuseks peamiseks väljakutseks on edukas esinemine suve teises pooles toimuvatel Euroopa ja maailmameistrivõistlustel.

MK-etapi tulemusi saab näha siin.