Spordiaasta tähed selgusid telešõul

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. jaan. 2021, 11:51

Eesti Olümpiakomitee (EOK) korraldatud telegalal „Spordiaasta Tähed 2020“ kuulutati aasta sportlase auhinna laureaatideks rallipaar Ott Tänak ja Martin Järveoja, aasta treeneri Kristjani võitis iluuisutamistreener Anna Levandi.

2020. aastal anti tavapärase kolme – aasta nais- ja meessportlase ning võistkonna – asemel välja üks ja ainus Kristjan – aasta sportlane, kelleks võis olla nii individuaalsportlane kui ka tiim, teatas EOK. Tänak-Järveoja edestasid teisi nominente rahvahääletusel ja ajakirjanike hääletusel ning said spordiorganisatsioonidelt teise koha. Kokkuvõttes tõi see Eesti rallipaarile aasta sportlase Kristjani. Hääletusnimekirja oli kantud ka meeste paarisaeruline neljapaat rivistuses Kaspar Taimsoo (Viljandi SK), Tõnu Endrekson (Pärnu SK), Allar Raja (Pärnu SK Kalev) ja Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK), kelle mulluseks saavutuseks jäi EMi 4. koht. Ajakirjanikud andsid nelikule ühe punkti, rahvas 681 häält. Meeskonna juhendaja Veikko Sinisalo sai aasta treeneri valimise konkurentsis rahvahääletusel 1315 häält.

Mullune spordiaasta võeti kokku gala-telesaatena (Foto: Karli Saul)

Aasta treeneri auhinna laureaadiks kuulutati Anna Levandi, kelle juhendamisel treenib 17-aastane Eva-Lotta Kiibus. Aasta noorsportlaseks kuulutati noorte olümpiavõitja, freestyle-suusataja Kelly Sildaru. Aasta veteransportlase tiitli sai tänavu veteranide taliujumise MMil kuus kuldmedalit võitnud Merle Vantsi.

Eestimaa Spordihing 2020 tunnustuse pälvis tuntud ratsutamistegelane Sirje Argus.  Galal selgus ka sportliku kohaliku omavalitsuse konkursi võitja, milleks rahvahääletusel valiti Rakvere linn. Niisamuti kuulutati välja aasta spordiobjektid, milleks on Türi spordihoone ja Vastseliina hokiväljak. Auhinnagalal tunnustati ka parimaid spordiklubisid, kelle valisid välja maakondlikud spordiliidud.

Samas kuulutati välja Eesti kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali aastapreemiate laureaadid.

Vaata ERRi galeriid (autor Erlend Štaub).