Sprindis kahepaadimeestele vastaseid ei leidunud

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. juuni 2008, 18:43

Täna toimusid Harku järvel sõudmise Eesti sprindimeistrivõistlused. Finaalis pidasid põneva duelli maha suurte lootustega Pekingi OMil paarisaeru kahepaadil veele minevad Tõnu Endrekson ja Jüri Jaanson.

TULEMUSED                                               ETV KLIPP

Mõlema sõudestaari seisukohalt viperustega kulgenud ca 250 meetrise finaalsõidu võitis Jaansoni paadikaaslane Tõnu Endrekson. Vanameister püsis kuni viimase hetkeni kullakonkurentsis. Kahepaadiässad ning lisaks neljapaadis tõmbav Kaspar Taimsoo läksid 15 sportlase konkurentsis eelsõitudest edasi võitjatena otse poolfinaali. Jaanson ja Endrekson võimutsesid sealgi, näidates sõiduvõitudega võimu ning kruvisid finaali eel pealtvaatajais pinget. Meistritiitli nimel finaali võistlema pääsesid lisaks Kaspar Taimsoole konkureerima Allar Raja, Igor Kuzmin ja Andrei Jämsä.

Nii nagu sprint ikka, pakkus ta seegi kord ootamatusi – kohe stardijärgselt takerdus vanameister Jaanson aeruga lainesse ning Tõnu Endreksonil õnnestus väike, kuid kindel vahe sisse tõmmata. Tempoga 50 tõmmet minutis liikunud Endrekson sai aga lõpu eel hakkama täpselt sama tembuga, mis lubas Jaansonil end talle ohtlikult lähedale sättida. Siiski tuli päästev finishijoon enne vastu ja Endreskonil õnnestus kullamehena pärale jõuda. Tema võiduajaks kujunes 45,73, Jaanson sai kirja 46,10 ja noor Kaspar Taimsoo kolmandana 46,37. Neljandana järgnes ajaga 46,68 ja võitis seega ülejäänud OMil startivaid neljasemehi, Andrei Jämsä. Viiendaks sõudis end Igor Kuzmin (48.41), finaali viimasena ehk kuuendana jõudis kohale Allar Raja (48,97).

Endrekson jäi kullavõidu ning sellega kaasnenud emotsiooniga loomulikult rahule ja tõdes, et sõit polnud kergete killast, kuna distantsi lõpuosas tehtud viga oleks võinud äärepealt saatuslikuks saada. Jaansongi rõõmustas oma hõbeda üle ning avaldas, et Tallinnasse võistlema tuldi mahutreeningute pealt. ”Jalg on hetkel tuim. Tänane start oli pikemalt ette planeeritud ja sobis treeningplaani justkui valatult – nüüdsest tuleb üha enam luua juurde teravust, mida saab vaid läbi selliste kiirete lõikude läbimise”.

Naiste sprindimeistriks krooniti Kaisa Pajusalu Sille Vaiksaare ja kahepaaditreeneri Tatjana Jaansoni ees.