Startis spordiaasta parimate valimine

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. nov. 2016, 09:19

Teisipäeval, 22. novembril, startis Eesti Olümpiakomitee korraldatav “Aasta sportlane 2016” rahvahääletus. Oma hääled saavad spordihuvilised anda interneti teel.

Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuhi Aivo Normaku sõnul annab spordiaasta parimate valimisele avalöögi äsja alanud rahvahääletus, kus kõigil spordifännidel on võimalus “Aasta sportlane 2016” konkursil oma lemmiku poolt hääletada.

Spordifännid saavad Aasta sportlaste valimisel kaasa lüüa interneti hääletuskeskkonnas, aadressil www.postimees.ee/spordigala, kus saab hääli anda nii Aasta meessportlase, Aasta naissportlase, Aasta võistkonna kui ka Aasta treeneri kategoorias. Rahvahääletus lõpeb 20. detsembril, kell 13.

Aasta võistkond 2015 Eesti paarisaeruline neljapaat Tiit Mõttus
2015. aasta “Kristjan” kuulus neljapaadile. Foto: Tiit Mõttus

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgitatakse välja rahvahäälte, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Aasta noorsportlane selgub spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Spordiaasta laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul “Spordiaasta tähed 2016”, millest otseülekannet saab jälgida Kanal 2 vahendusel.

On enam kui tõenäoline, et parimaks võistkonnaks platseerub  Rio olümpiamängudel Eestile ainsana medali võitnud sõudmise paarisaeruline neljapaat ning Aasta treeneri tunnustuse pälvib kvarteti juhendaja Matti Killing.

Eestis on aasta parimaid sportlasi valitud juba enam kui 80 aastat. Esimeseks Aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kergejõustiklane Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi Aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus Aasta võistkond ning 1988. aastast alates antakse välja Aasta treeneri tiitlit.

Mullu läks sõudmisel väga hästi, sest Aasta võistkonna „Kristjaniga“ pärjati samas koosseisus maailmameistrivõistlustel pronksmedali võitnud neljapaatkond.