Suur osa koondisest Horvaatia veelaagris

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. nov. 2007, 10:47

Kui Tõnu Endrekson, Jüri Jaanson ja Andrei Jämsä treenivad ka sel talvel traditsiooniliselt Hispaanias Sevillas, siis teised koondislased – kaheksapaat, paarisaeru neljapaat ja naiste paarisaeru kahepaat – läksid sõudmistingimusi otsima Horvaatiasse.

Aadria mere rannikul pehme kliimaga Skradinis on Eesti sõudekoondis samal ajal laagerdanud juba aastaid. Novembrikuiselt adriaatilised ilmad on tihtipeale 15-20 kraadi soojapügalaga ja suhtelist tuulevaiksed, mis loovad ideaalsed sõudmistingimused.

Ka täna varahommikul treener Matti Killingult saadud kommentaar kinnitas head seisu. “Eile nautisime 17 kraadise sooja ning tuulteta ilma. Küll läheb siin lõunamaiselt vara pimedaks. Kuna kella viiest valitseb juba hämarus, siis oleme kaks päeva jooksul tehtavat treeningut seadnud nii, et saame õhtul varem puhkama”, seletas ta.

Paar päeva tagasi Balkanile jõudnud koondis on suur – 2008. aastaks sõitsid vormi koguma U23 kaheksapaadi maailmameistrid Andrus Sabiin, Jaan Laos, Artur Maier, Sten Villmann, Martin Absalon, Alo Kuslap, Rauno Talisoo, ühepaadisõudja Leonid Gulov, suvel Pekingi OM-pääsme kindlustanud paarisaeru neljapaat koosseisus Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ning Kaspar Taimsoo ja juunioride klassist välja jõudnud naiste kahepaat Kaisa Pajusalu-Jevgenia Rõndina.

Koondist treenivad Mihkel Leppik ja Killing. Taustajõuna on kohal massöör Ulvi Veiden. Veelaager kestab 9. detsembrini.539
Paatide mahalaadimine laagripaigas                       Foto: Fred Killing