Suurelt Moskva regatilt: Kushteyn ühepaadil võidukas, teisteltki südi esitlus

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. juuni 2018, 17:07
image_pdfimage_print

Läinud nädalavahetusel, 1.-3. juunini toimus Moskvas suurregatt, kus edukalt esines ka kuueliikmeline Eesti esindus.

Samal ajal kui täiskasvanute tipud, teiste seas neljapaadisõudjad, ponnistasid Belgradis toimuval maailmakarika sarja avaetapil, võistlesid mitmed noorsõudjad ning teenekas sõudeveteran Tatjana Jaanson Venemaa pealinnas Suurel Moskva regatil (Grand Moscow Regatta).

Eestlaste parima koha eest hoolitses talendikas Narva noormees Mikhail Kushteyn, võites 2000 meetri distantsil alla 23aastaste vanuserühma kergekaalu ühepaadil 7.33,05ga. Eesti sõudjale järgnesid venelased Aleksey Nekrasov 7.36,26 ning Dmitriy Ashchin 7.40,1ga.

Suurelt Moskva regatilt: Kushteyn ühepaadil võidukas, teisteltki südi esitlus

Eesti noorsõudjad medaleid esitlemas (Foto: Priit Purge)

Võistlustele lähetati ka alla 23aastaste (U23) kergekaalu neljapaat, kuid kuna programmist see kategooria puudus, teegid Eesti noored kaasa sama paadiklassi täiskasvanute arvestuses. Paatkonda kuulusid Ander Koppel, Joonatan Kama, Karl August Ruusalepp ja Kermo Randmäe.

Võistluskoormuse saamiseks formeeriti nelikust aga ka alla 23aastaste kergekaaluklassi paarisaeru kahepaadid. Nii Koppel ja Ruusalepp kui Kama ning Randmäe olid oma eelsõitudes kolmandad ning jätkasid finaali püüdlemist laupäeval poolfinaalis. Paraku jäid mõlemad paarid medalisõidust välja, kuid näitasid vägagi kaasahaaravat võitlust B-finaalis. Sajandiksekundite mängus ning fotofiniši otsusel jäi napilt peale Koppeli-Ruusalepa duo (7.00,51). Kama ja Randmäe finišeerusid teisena (7.00,57) ning Venemaa paatkond kolmandana (7.03,83). Üldkokkuvõttes tähendas resultaat Koppelile-Ruusalepale seitsmendat, teisele Eesti tandemile aga kaheksandat kohta.

Pühapäeval istusid mõlemad duod oma põhipaati – paarisaeru neljasesse. Põnevust pakkunud sõit tõi kuldmedali Venemaa nelikule (6.29,68), järgnesid Eesti (6.33,55) ning teine venelaste koosseis (6.38,9).

Jõuproovil osales ka Moskvas sündinud ning Krõlatskoje sõudekanali olusid väga hästi tundev, Pärnus igapäevaselt noorsõudjaid treeniv Tatjana Jaanson, kes koos eakaaslastega Vene-Eesti segapaatkonnas finišeerus 1000 meetri distantsil esimesena. Toimunud sõit oli mõnevõrra erandlik, sest ülejäänud võistelnud alused olid paarisaeru neljapaadid.

Atleete võistluspaigas aidanud ning sõudeliidule uudistele infot jaganud Priit Purge jäi Eesti paatkondade esitlusega väga rahule. „Kõik, eriti Kushteyn, näitasid kõrget klassi. Neljase sõit oli kaasahaarav ning alla jäädi vaid Peterburi ja Moskva ühendvõistkonnale,“ rääkis Purge.

„Heade moskvalastest sõprade abil ei pidanud me sel korral ise vaevalist ja kulukat paadivedu Eestist korraldama. Meile tuldi vastu ning kogu vajamineva võistlusinventari saime võistluspaigast,“ on tiimijuht tänulik.

Võistluste kohta saab lugeda ja tulemustega tutvuda siin.