Taimsoo ja Raja võistlesid Tamperes

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. juuli 2009, 21:04

Nädalavahetusel toimus Tamperes rahvusvaheline sõuderegatt, kus osalesid ka Poznani maailmameistrivõistlusteks valmistuvad Kaspar Taimsoo ja Allar Raja.

Kuigi tavaliselt on põhjanaabrite organiseeritud võistlusel käinud suurearvuline Eesti koosseis, otsustas Kaukajärvile võistluspinget minna otsima vaid meie tiitlivõistlusteks valmistuv paarisaeru kahepaadiduo.
Esimesel päeval oli võistluste kavas teravust nõudev 500 meetrit ja seal meie meestele vastast ei leidunud. Taimsoo ja Raja võiduaeg oli 1.33,70, järgnesid Soome koosseisud Matti Jääskeläinen-Pekka Nieminen (1.36,32) ning Juho-Pekka Petäjaniemi–Joonas Petäjaniemi (1.38,11). Lisaks testisid Taimsoo ja Raja end ka ühepaatidel. Üllatuslikult võitis noorem mees, Taimsoo, Rajat ligi kolme sekundiga. Ajad olid vastavalt 1.41,67 ja 1.44.81. Kolmandana järgnes Matti Jääskeläinen 1.45,69-ga.

Pühapäeval oli plaanis tõsisem programm – nimelt sõuti klassikalist 2000 meetrit, kus Taimsoo ja Raja said laenatud paadil ajaga 7.08,64 soomlaste Matti Jääskeläineni-Pekka Niemineni ees (7.12,29) kindla võidu. Kolmandad olid Juho-Pekka ja Joonas Petäjaniemi (7.30,16). Ka nüüd testisid meie mehed võistluskogemuse hankimiseks end ühepaatidel. Vastupidiselt lühikesele võistlusmaale, oli nüüd kindlalt parem Alla Raja, saades teisena lõpetanud Taimsoo ees ajaks 7.28,74. Kolmandana, vahetult peale Taimsood (7.34,08), lõpetas kunagine sisesõudmise maailmameister Klaus Gaiger (7.38,83).

Taimsoo ja Raja tegid kaasa ka eri riikide sõudjatest moodustatud kaheksapaatidel, kus koos Pekka Niemineni, Eero Hirvijoki, Matins Grandansi, Karlis Rubinsi, Juho Karppineni, Petteri Aaltoneni ja Emilia Kollanusega võideti kindlalt ülejäänud paatkondi. Kaspar Taimsoo märkis, et kuigi Soome võistluse konkurents polnud kõige kõvemast puust, õnnestus mitmes paadiklassis võistlemisega koguda MM-i eel oluliselt võimu. “Kohati meenusid Eesti noorte meistrivõistluste ajad, kus vahel isegi neljas paadiklassis kaasa tegin. Hingetõmbeks eriti aega ei jagunudki”, rääkis parasjagu kodu poole teel olnud viljandlane.