Tallinn võõrustab rahvusvahelist sõudetreenerite konverentsi

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. okt. 2013, 07:48

Juba novembri alguses koguneb Tallinnasse üle 100 sõudetreeneri, eksperdi ja Maailma Sõudeliidu juhtkond, et arutleda ja diskuteerida sõudespordi 2013. aasta kuumadel teemadel.

2013 Coaches Conference Tallinn wht bgEsimest korda Eestisse toodud suursündmus leiab aset 7.-10. novembrini Radisson Blu Olümpia hotellis, pakkudes põnevaid arutelusid ja huvitavaid esinejaid nii Eestist kui välismaalt.

Rahvusvahelise sõudeliidu FISA tippsõudmise divisjoni juhi John Boultbee  väitel näeb Tallinnas oma ala parimaid ja seda lausa kolme päeva jooksul.

„Rambivalguses on kindlasti Norra sõudmise edulugu, millest teeb ettekande  maa sõudmistüür Johan Flodin. Samas näeme rahva tungival soovil esinejatenimekirjas taas Saksamaa psühholoogi Annelen Collatzi’, kes avab treenerite ja sportlaste mõttemaailma tagamaid“, avaldas Boultbee põnevaimad esinejad.

„Luban, et meelierutava ettekandega treeningprotsesside teemal tuleb välja Suurbritannia kuldmedaleid võitnud triatlonistide juhendaja Malcolm Brown ning korraldajamaa Eesti saab võimaluse kaasa rääkida toitumise ning lihasmassi kasvatamise innovatiivsetel teemadel“, lisas Boultbee.

Konverentsi Eestisse toonud Eesti Sõudeliidu Kohtunike Kogu esimees ja alaliidu peasekretär Robert Väli kommenteeris korraldusõiguse saamist kui Eesti tutvustamise projekti.

„Kui küsida, miks me seda projekti otsustasime vedada, siis vastata ei ole keeruline. Loomulikult huvitab meid kõiki, mida uut ja põnevat on teoksil, ent veelgi rohkem oleme valmis meie sõudekultuuri ja tegijaid rahvusvahelisele avalikkusele tutvustama“, avaldas Väli ning lootis, et taolised sündmused viivad sammukese lähemale ka unistusele tulevikus Ida-Virumaal Aidus avatavas tipptasemel sõudekeskuses tiitlivõistlusi korraldada.

„Märgin kindlasti ära, et ettekandega esinevad Eesti poolt Teet Seene ja Siret Saarsalu. Tähelepanu saab Hardi Murula poolt Aidu veespordikeskuse projekt“, avas Väli eesootavat.

Lisaks suurele konverentsile leiab Eestis aset teinegi maailmasõudmise tippsündmus. Nimelt kuulutatakse 8. novembril Tallinna Lennusadamas toimuval pidulikul galaõhtusöögil välja rahvusvahelise sõudeaasta parimad.

Selguvad aasta edukaimad mees- ja naissportlased, parasõudja, treener ning eriteenete eest auhinna saaja.