Tamor Bakhoff võitis Leedus meistrikulla

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. veebr. 2014, 13:44

Sisesõudmise hooaeg on täistuuridel käimas ning Eesti sõudjad on külastamas ka piiritaguseid võistlusi. Läinud nädalavahetus pakkus üllatuse, sest pärnakas Tamor Bakhoff võitis kergekaalus Leedu meistrivõistlustel kuldmedali.

2000 meetril ajaga 6.35,2 üllatusvõidu võtnud Bakhoff märkis, et startis mõtetega hoida 500 meetri keskmist aega 1.38 peal, mis lõpptulemuses tähendanuks resultaati 6.34. Püstitatud eesmärk jäi napilt realiseerimata, sest pärnakas finišeerus ajaga 6.35,2. Teine koht tulemusega 6.40,7 kuulus Kaunase sõudjale Lukas Dobrovolskisele ning kolmandaks ajaga 6.41,7 platseerus leedulane Deividas Kluonis.

„Sain sõidu ajal treener Elar Jaaksonilt pidevalt infot ja teavitusi ning teadsin, et liidrite kiirus on langemas, seevastu ise aga suutsin stabiilselt liikuda. Lõpuks mõjus ka reisiväsimus, mistõttu isiklikku rekordit märkiv 6.27,6 jäi veel päris kaugele“, rääkis mõnevõrra üllatuslikult võitnud Bakhoff.

Lisaks Bakhoffile võistlesid Trakais peetud meistrivõistlustel pärnakas Erik Amor, kes saavutas meesjuunioride arvestuses ajaga 6.35,3 5. koha. Meistriks krooniti tulemusega 6.18,7 Dovydas Nemeravicius Kaunasest.

Naistest tegid kaasa kolmandana finišeerunud Helina Sakkarias (7.25,6) ning Luize-Ingrid Klimova, kes oli ajaga 7.51,6 viies. Sõidu võitis 6.54,3ga Lina Saltyte.

Meesveteranid läbisid 1000 meetrit ning siin saatis edu Elar Jaaksoni, kes võitis ajaga 3.25,3 pronksmedali. Meistrikulla jättis koju resultaadiga 3.13,8ga lõpetanud Gintautas Rimkus.

Eesti esivõistlused peetakse 1. märtsil Narvas, olles ühtlasi ka sõudeliidu peatoetaja AS EMT egiidi all toimuva sisesõudmise sarja finaaletapiks.