Täna stardib Croatia Open

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. apr. 2017, 10:45

croatia open logoEeloleval nädalavahetusel, 8.-9. aprillil, stardib eestlaste osalusel Horvaatias rahvusvaheline sõudehooaeg. Võistluspinget hakkab tundma kümneid Eesti sportlasi, teiste seas enamik Rio pronksimeestest.

Jaruni kanalil toimuv on igakevadine oodatud sündmus, mis avavõistlusena toob veele sadu treeninglaagritest naasvaid sõudjaid, teiste seas rahvusvahelisi tippegi. Kindlasti pakub pinget teadmine, mida suudavad Eesti neljapaadimehed, kes on Zagrebist paarisaja kilomeetri kaugusel Skradinis nädalaid usinalt harjutanud. Vaid seljahäda käes vaevlev Andrei Jämsä sai treener Matti Killingult vabastuse ning keskendub ravile ja taastumisele.

Killing märkis märtsi keskel Sõudeliidule antud intervjuus selgelt, et neljapaadi uks on avatud ka noorematele ning avanssi keegi ei saa. Seetõttu tasub tähelepanelikult jälgida ühepaatide võistlust, mis on kohustuslik kõigile. Lisaks Kaspar Taimsoole, Allar Rajale ja Tõnu Endreksonile lähevad laupäevases stardis veele koondisse ihkavad Sten-Erik Anderson, Joosep Laos, Oskar Kuzmin ning pikemalt võistluspausilt naasev Kaur Kuslap. Tõenäoliselt näitab avavõistlus kätte, kes ja millistes koosseisudes lähetatakse mai alguses Belgradis toimuvale maailmakarikasarja etapile. Eestlaste vormist aitab ülevaadet saada võrdlus Horvaatia maailmanimede Damir Martini, Martin Sinkovici ja David Šainiga.

Pühapäeval istutakse paarisaeru kahepaatidesse. Paarid moodustavad Taimsoo ja Anderson, Endrekson ning Raja, Kuslap ja Laos, Suursild ning Kuzmin. Lisaks testivad Taimsoo, Anderson, Laos ja Kuslap end ka paarisaeru neljapaadil.

Lisaks tippnimedele on stardis arvukalt teisi eestlasi. Oma võimaluse saavad noored ja juunioridki, kelle vormi on samuti Skradini laagri järgselt võimalik hinnata.

Võistluste veebilehe leiad SIIT