Tartus toimub akadeemiline sõudelahing

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. mai 2008, 20:50

Kodumaale saabunud kevadet tervitatakse eri paigus väga erinevalt. Tartus on juba aastaid traditsiooniks Tudengite Kevadpäevadega kaasnev melu, mis aitab õppureil enne pingelist eksamisessiooni vaimu välja puhata. Korraldatakse humoorikaid vaatemänge aga ka tõsisportlikke võistlusi.

Nii saab 4. mail juba 14. korda toimuma kahe kõrgkooli – Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli – vaheline kaheksapaatide võiduajamine. Kuna sel aastal käib Konsumi silla ehitus ja ohutuse huvides paatidega riskida ei saa, siis toimub sõit erandkorras kahes jaos – kell 15.20 alustatakse nagu alati Kvissenthalist ja esimene aeg võetakse ülikooli klubi juurest. Edasi, kell 15.40, antakse vahetult peale remondis olevat silda teine lähe, võitja selgub kahe sõidu aegade liitmise teel.

Eesti Maaülikooli võistkonda kuuluvad sel korral Ingmar Aija, Ahti Kala, Martin Puusepp, Vahur Keremäe, Tanel Häidkind, Reigo Pihlak, Argo Normak, Tanel Kliiman ja roolija Indrek Jõesaar.

Tartu Ülikooli eest tõmbavad Priit Purge, Mati Arend, Heigo Tiidemaa, Vahur Mäe, Raul Rämson, Jarek Mäestu, Jaan Laos, Tairo Talvis ja roolijaks on Janika Kajara.

Kuigi spetsialistid peavad võidusoosikuks viimastel aastatel võidulainel liikunud Tartu Ülikooli, ei saa alahinnata ka Maaülikooli eduvõimalusi, pealegi on neil paadieelis tutt-uue Filippi-firma võistlusaluse näol.

Duellide üldseis on enne tänavust sõitu 7:6 Alma Materi kasuks.

Teist aastat järjest sponsoreerib korraldust Eestisse Concept 2 sõudeergomeetreid turustav firma Penteer OÜ. Tartu Kevadpäevade raames korraldatav kaheksapaatide duell on koopia Londonis toimuvast legendaarsest „The Boat Race´ist”.

432
Kaader 2007 – Tallinna ülikoolide koondvõistkond vs Tartu Ülikool