Tipphetked

image_pdfimage_print

OLÜMPIAMÄNGUD

OlümpiaNimiPaadiklassKoht
1912 StockholmHugo-Maksimilian Kuusik 1M1x3-4
1936 BerliinElmar Korko 2M1x 
1968 MexicoTiit Helmja 3M2+7-12
1976 MontrealRaul Arnemann 4M4-III
1976 MontrealTiit Helmja 5
Gennadi Kinko 5
M2-7
1988 SeoulJüri Jaanson 5M1x8
1992 BarcelonaJüri JaansonM1x5
 Priit Tasane
Roman Lutoškin
M2x4
 Marek Avamere
Vjatšeslav Divonin
Toomas Vilpart
Tarmo Virkus
M4-14
1996 AtlantaJüri JaansonM1x18
2000 SidneyJüri JaansonM1x6
 Leonid Gulov
Andrei Šilin
M2x9
2004 AteenaJüri JaansonM1xII
 Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
M2x4
 Oleg Vinogradov
Andrei Šilin
Igor Kuzmin
Andrei Jämsä
M4x9
2008 PekingTõnu Endrekson
Jüri Jaanson
M2xII
 Kaspar Taimsoo
Vladimir Latin
Igor Kuzmin
Allar Raja
M4x9
 Andrei JämsäM1x17
2012 LondonAndrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
M4x4
 Jüri-Mikk Udam
Geir Suursild
M2x13
2016 Rio de JaneiroAndrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
M4xIII
1 1912 Stokholmi olümpia meeste ühepaadi tulemuste kohta annavad eri allikad erisuguseid andmeid.
Viimasel ajal ollakse seisukohal, et H-M Kuusik saavutas neljanda koha, sh FISA andmebaas.
Võistles toonase Tsaari-Venemaa koondise koosseisus. (ka nimekujud Mart Kuusik, Mikail Kusick) 
2 Võistles eelsõidus ja vahesõidus.
3 NL koondise koosseisus koos Leonid Dratševskiga. Saavutasid poolfinaalis 4. koha.
4 NL koondise koosseisus koos Nikolai Kuznetsov’i, Valeri Dolnin’i ja Anusiavan Gasan-Djalalov’iga
5 NL koondise koosseisus

MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED

(MM peetakse alates aastast 1962)

MMNimiPaadiklassKoht
1974 LuzernRaul Arnemann *4-II
1975 NottinghamRaul Arnemann *4-II
1977 AmsterdamRaul Arnemann *8+II
1978 Lake KarapiroReet Palm *4xIII
1989 BledJüri Jaanson *1xIII
1990 TasmaniaJüri Jaanson *1xI
1995 TampereJüri Jaanson1xII
2005 GifuJüri Jaanson
Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
4xIII
2006 EtonAllar Raja
Igor Guzmin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
4xIII
2007 MünchenTõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2xIII
2009 PoznanKaspar Taimsoo
Allar Raja
2xIII
2015 Aiguebelette4xIII
2017 Sarasota4xIII

* Tulemus saavutatud toonase NLi koondise koosseisus.

EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED

(EM-d toimusid 1893-1973 ning uuesti alates 2007)

EMNimiPaadiklassKoht
1961 PrahaAino Pajusalu *4xI
1962 BerliinAino Pajusalu *4xI
1963 KopenhagenAino Pajusalu *4xI
1964 AmsterdamAino Pajusalu *4xII
1965 DuisburgAino Pajusalu *4xII
1971 KopenhagenTiit Helmja *8+III
1973 MoskvaTiit Helmja *4-II
2008 ShiniasVladimir Latin
Kaspar Taimsoo
2xII
2008 ShiniasAllar Raja
Andrei Jämsä
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
4xI
2009 Brest (BLR)Allar Raja
Kaspar Taimsoo
2xI
2010 Montemor-o-VelhoAllar Raja
Kaspar Taimsoo
2xII
2011 PlovdivAndrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
4xII
2012 VareseAndrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
4xI
2012 VareseKaisa Pajusalu1xIII
2016 BrandenburgAndrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
4xI

* Tulemus saavutatud toonase NLi koondise koosseisus.

MAAILMA KARIKAETAPID

(MK sari toimus 1990-1996 vaid ühepaatidele.
Alates 1997 peetakse 3 osavõistlust aastas, milles osalevad kõik olümpiapaadiklassid)

MK etappNimiPaadiklassKoht
1990 MK 1, San DiegoJüri Jaanson1xIII
1990 MK 2, MannheimJüri Jaanson1xI
1990 MK 3, AarungenJüri Jaanson1xI
1990 MK 4, AmsterdamJüri Jaanson1xIII
1990 MK 5, LuzernJüri Jaanson1xI
1990 MK sari kokkuJüri Jaanson1xI
1992 MK 3, KopenhagenJüri Jaanson1xII
1995 MK 1, HazewinkelJüri Jaanson1xI
1995 MK 2, PariisJüri Jaanson1xI
1995 MK 3, HenleyJüri Jaanson1xI
1995 MK 4, LuzernJüri Jaanson1xI
1995 MK sari kokkuJüri Jaanson1xI
2000 MK 1, MünchenJüri Jaanson1xIII
2004 MK 1, PoznanJüri Jaanson1xI
2004 MK 1, PoznanLeonid Gulov
Tõnu Endrekson
2xII
2004 MK 2, MünchenLeonid Gulov
Tõnu Endrekson
2xII
2004 MK 2, MünchenOleg Vinogradov
Igor Kuzmin
Andrei Šilin
Andrei Jämsä
4xII
2005 MK 1, EtonJüri Jaanson
Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
4xI
2005 MK 3, LuzernJüri Jaanson
Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
4xI
2005 MK sari kokku 4xII
2007 MK 1,
Linz-Ottensheim
Igor Kuzmin
Allar Raja
2xIII
2007 MK 2, AmsterdamTõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2xI
2007 MK 3, LuzernTõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2xI
2007 MK sari kokku*Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
Igor Kuzmin
Allar Raja
2xI
MK2 1.koht
MK3 1.koht
MK1 3.koht
2008 MK 3, LuzernTõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2xIII
2009 MK 3, LuzernAllar Raja
Kaspar Taimsoo
2xIII
2010 MK 1, BledAllar Raja
Kaspar Taimsoo
2xIII
2012 MK 1, BelgradAndrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
4xIII
2013 MK 1, SydneyAllar Raja
Kaspar Taimsoo
2x II
2013 MK 2, Eton DorneyKaur Kuslap
Allar Raja

Sten-Erik Anderson
Kaspar Taimsoo
4xIII
2013 MK 3, LuzernKaur Kuslap
Allar Raja

Sten-Erik Anderson
Kaspar Taimsoo
4xIII
2014 MK 3, LuzernKaur Kuslap
Allar Raja

Sten-Erik Anderson
Kaspar Taimsoo
4xII
2014 MK sari kokku 4xIII
2015 MK 3, Luzern4xIII
*arvestusse lähevad kõik ühe riigi vastava paadiklassi paatkonnad

U23 MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED

Võistlus on eri aegadel kandnud eri nimetusi:
1976-1991 “Senior Match”,
1992-2000 “Nations Cup”,
2001-2004 “World U23 Regatta”
2005 alates “U23 World Championship”

U23 MMNimiPaadiklassKoht
2000 HamburgLeonid Gulov
Andrei Šilin
2xI
2001 Linz-OttensheimLeonid Gulov
Tõnu Endrekson
2xI
2005 AmsterdamOleg Dmitrjev
Vladimir Latin
2xIII
2007 GlasgowRauno Talisoo
Alo Kuslap
Sten Villmann
Martin Absalon
Artur Maier
Alvar Räägel
Jaan Laos
Andrus Sabiin
Nikita Lunin (roolimees)
8+I
2009 RaciceKaisa Pajusalu1xII
2010 Brest (BLR)Kaisa Pajusalu1xII
2011 AmsterdamKaisa Pajusalu1xIII

U23 EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED

Võistlusi peetakse alates 2017.aastast

U23 EMNimiPaadiklassKoht
2017 KruszwicaKermo Randmäe
Joonatan Kama
Karl August Ruusalepp
Ander Koppel
BLM4xII

U19 MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED

 

(World Junior Championship):

Noorte MM (U19)NimiPaadiklassKoht
1971 BledHarry Hiiesalu *
Raul Arnemann *
2-II
1981 SofiaRaivo Parts *
Paul Valliveere *
8+II
1988 MilanoVjatšeslav Divonin *4xI
1998 Linz-OttensheimLeonid Gulov1xI
1999 PlovdivLeonid Gulov1xI
2003 ShiniasJaan Laos
Alvar Räägel
2-II
2005 BrandenburgKaspar Taimsoo1xIII
2006 AmsterdamJevgenia Rõndina
Kaisa Pajusalu
NxI
2007 PekingJevgenia Rõndina
Kaisa Pajusalu
2xII

* Tulemus saavutatud toonase NLi koondise koosseisus.

U19 EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED

(European Junior Championship): /Võistlusi peetakse alates 2011. a)

Noorte EM (U19)NimiPaadiklassKoht
2012 BledJüri-Mikk Udam
Geir Suursild
2xI