Tõde on selgunud: sõudjad on aerutajatest kiiremad

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. juuni 2015, 08:17

Foto: Fred Killing

ERR’i video

Läinud laupäeval, 20. juunil, toimus Pärnu Vana silla lähistel ainulaadne veesportlaste vastasseis, kus 500 meetri sprindidistantsil ristasid piigid aerutajate ja sõudjate tippudest moodustatud ja Rio olümpiapiletit jahtima asuvad neljapaadid.

“Kes keda?” formaadis võistlusi on peetud erinevate spordialade vahel, ent varasemast pole teada sõudjate ja aerutajate omavahelise mõõduvõtu toimumist. Watergate’i veefestivali ja Pärnu suve avamise puhul toimunud “Watergames’il”, aga just seda spordipublik nägi.

2015 sõudjad vs aerutajad Watergateil Fred Killingu foto

Rohkem kui paarisaja pealise publiku kaasaelamisel toimunud heitlus pakkus pinget sisuliselt lõpumeetriteni. Nii nagu ennustada võis, olid stardis kiiremad aerutajad – Kaspar Sula, Kristjan Oras, Tarmo Tootsi ja Kaarel Alupere.

Sõudenelikul õnnestus poolel distantsil juhtima asuda ning lõpus ligi 4-sekundilise eduga Vana silla juures võitjana finišeeruda. Kuigi algselt pidi rivis olema MM-iks valmistuv nelik Taimsoo, Endrekson, Raja ja Jämsä, jäi randmevigastust raviv Raja kõrvale ning teda asendas Joosep Laos.