Tõnu Endrekson: Homme on meil vahesõidus selg vastu seina

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. sept. 2022, 19:07
image_pdfimage_print

Tšehhis Racices toimuval sõudmise MMil oli täna võistlustules rahvuslik lipulaev – meeste paarisaeruline neljapaat –, jäädes avasõidus neljandaks.

Mäng käis poolfinaali pääsemise peale, mille kindlustas igas sõidus kaks paremat, kõik ülejäänud saavad uue võimaluse homme peetavates vahesõitudes.

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) startisid esimeses eelsõidus, kus nende minek polnud kõige erksam: 5.52,93ga saadud neljas koht jättis nad otse kvalifitseerumisest enam kui seitsme sekundi kaugusele. Sõidu võitis 5.43,94ga Itaalia, järgnesid Holland (5.45,19) ja üha paremasse hoogu minev Leedu (5.45,6). Eestist tahapoole jäid USA 5.56,61 ja Indoneesia 6.14,94ga.

Eesti sõudenelik Racices eelsõidus (FOTO: Detlev Seyb)

„Mõtlesin, et milles asi võis olla ja arvan, et tegemist on tehnilise nüansiga: tundub, et me ei saanud täna õiget rütmi kätte,“ rääkis Eesti paatkonna staažikaim, Tõnu Endrekson.

Vanameistri sõnul on kõik tiimiliikmed poolteist kuud tagasi toimunud EMist taastunud ja ettevalmistus MMikski läks plaanipäraselt. Homseks ennustab ta karmi sõitu: „Meil on selg vastu seina, ent kõik on siiski võimalik.“

Teisest eelsõidust läksid puhaste paberitega edasi Suurbritannia (5.41,91) ja Rumeenia (5.42,94), kolmandast Poola (5.43) ja Ukraina (5.45,56).

Vahesõidud on Eesti aja järgi kavas homme kell 13.05 ja 13.12. Eesti kvartett paneb paadi joonele neist teises, vastasteks USA, Norra, Hiina ja Uus-Meremaa. Poolfinaali pääseb kolm paremat, ülejäänute laeks jääb C-finaal, kus jagatakse kohad alates 13ndast.

Kolmapäeval on paarisaerulisel kahepaadil veerandfinaalis võistlustules kergekaallased Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu), kes asuvad jahtima poolfinaalikohta. Noormeeste start on kell 12.11, rivaalideks Lõuna-Aafrika Vabariik, Portugal, Norra, Saksamaa ja Ungari. 12 parema sekka viib koht kolme seas.

Kogu info võistluste kohta on leitav siin.