Tõnu Endrekson taas kullal

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. veebr. 2007, 17:11

Täna toimusid Viljandis Eesti ergomeetrisõudmise meistrivõistlused, distantsiks klassikaline 2000 meetrit. Meeste absoluutkaalu meistrikulla viis Pärnusse isikliku rekordi lähedase tulemusega Tõnu Endrekson. Viljandisse kogunes täna kogu Eesti sõudeparemik, et mõõta Concept 2 sõudeergomeetritel talvise treeningtöö edukust. Tehnilise viperuse tõttu arvuti-ja elektroonikaseadmetes otsustas võistluste zhürii viia läbi ajasõidud ning eraldi finaale mitte korraldada. See tähendas ühte tugevat sõitu formaadis nagu seda kasutatakse ka ala mitteametlikel maailmameistrivõistlustel USA’s Bostonis. Võit taas Endreksonile Meeste aboluutkaalus langes favoriidiseisus paljukordsele Eesti meistrile Tõnu Endreksonile. Sõudeklubis „Pärnu” treeniv Endrekson sõitiski välja kulla väärilise resultaadi. Aeg 5.50,5 tuli isikliku tippmargi, 5.49,8, lähistele ning annab tunnistust sportlase võimsast vormist. „Oleksin rahuldunud ka ajaga 5.52, kuid minek oli nii hea, et eneselegi üllatuseks sõudsin tunduvalt paremini”, kommenteeris võitu Endrekson. Väga põnev oli teise-kolmanda koha heitlus – nimelt pretendeerisid kahvatumatele medalitele kahel eelneval hooajal hõbeda võitnud Allar Raja ning legendaarne Jüri Jaanson. Siiski tuli teiseks kogenum Jaanson, edestades Rajat vaid kümnendikuga. Ajad oli vastavalt 5.55,6 ja 5.55,7. Alla kuue minuti, ajaga 5.59,7, tõmbas ka narvalane Vladimir Latin. Naiste parimaks osutus tartlanna Sille Vaiksaar (7.17,7) Helen Tinkuse (Pärnu „Kalev”, aeg 7.28,4) ja Märit Tamme (Tallinn, aeg 7.56,7) ees. Viljandis parimad noored sisesõudjad Tüdrukute A-klassis (17-18-aastased) viis võidu eeldatavalt endaga Pärnu Kalevi esindaja Kaisa Pajusalu. Kõrgeklassiline aeg-6.53,7-osutus ka ainsaks alla seitsme minuti tulemuseks. Tema paadikaaslane Narvast-Jevgenia Rõndina-lõpetas ajaga 7.01,9 teisena ning ka pronks läks Narva, mille teenis Veronika Bõstrova (7.22,7). Noormeeste samas vanuserühmas läks kolmikvõit võõrustajatele – meistriks krooniti ajaga 6.21,9 Martin Neerot, järgnesid Kaur Kuslap (6.27,5) ning Madis Mosarov (6.38,1). Tütarlaste B-vanuserühmas (15-16-aastased) võidutses samuti Viljandi trio. Meistrikulla võitis Karin Neerot (7.39,9) Birgit Pertelsoni (7.48,0) ning Kristel Türk’i ees (7.52,3). Noormeeste B-klassis kujunes seis küllaltki pingeliseks. Võit ajaga 6.40,9 läks Narva Anton Getsile, vähem kui sekundiga kaotas Pärnu kalevlane Sten-Erik Andreson (6.41,8). Kolmas koht läks samuti „Kalevisse”, Ramon Ranna kontole (6.57,2). MMil stardis ka eestlased Naisveteranide meistrikulla võitis paarisaeru neljapaadi treener Tatjana Jaanson, meesveteranidest osutus parimaks tartlane Tairo Talvis. Naiste kergekaalu kindel valitseja oli viljandlanna Mari Vaiksaar (7.39,2). Tema klubikaaslane Natalija Garankina sõudis hõbedale (7.44,8) ning Astrid Lepik MV-Spordist võitis ajaga 8.11,3 pronksi. Kergemate meeste parimaks platseerus juba enne võistlust eeldatud favoriit, tallinlane Valeri Prosvirnin (6.25,8). Denis Nessõn Sõudeklubist „Pärnu” pälvis hõbeda (6.32,8) ning tartlane Heigo Tiidemaa pronksi (6.39,5). Meeste kergekaal: Denis Nessõn, Valeri Prosvirnin, Heigo Tiidemaa Kõige nooremad, C-klassi 13-14-aastased, sõudsid poole lühemal, 1000 meetri distantsil. Poistest tuli meistriks Karl Koppel (Pärnu „Kalev”, 3.34,0) Markus Urbani (Sõudeklubi „Pärnu”, 3.39,8) ja Aleksandr Birjukovi ees (Narva, 3.41,5). Tüdrukute parim oli viljandlane Krete Koovit ajaga 4.18,0. Sellega pole sisesõudmise hooaeg veel lõppenud. USA’s Bostonis toimuvad 28. veebruaril ala mitteametlikud, CRASH-B-nimelised maailmameistrivõistlused, kus Eestit esindavad Allar Raja ning Kaisa Pajusalu. TULEMUSED