Tõnu Endrekson tuli Eesti ergomeetrisõudmise meistriks

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. veebr. 2005, 21:52

Täna (20.02.2005) peeti Tartus sise- ehk ergomeetrisõudmise Eesti meistrivõistlusi, kus osalesid ka paljud meie tipptegijad.

Meeste klassis kuulus 2000 meetri distantsi esikoht kindlalt pärnakale Tõnu Endreksonile, kes ajaga 5.51,3 oli kindlalt üle Allar Rajast (5.59,0). Raja on nüüd üks vähestest, kes alla kuue minuti meeste seltskonda ennast Eestis lugeda saab. Kolmas oli Ateena Olümpiamängude neljanda koha omanik, Tõnu Endreksoni paadikaaslane narvalane Leonid Gulov (6.06,3).

Tüdrukute B-klassi võistluse võitis ajaga 7.29,6 narvalanna Jevgenia Rõndina.

Poiste B vanuserühmas oli parim ajaga 6.29,2 viljandlane Martin Neerot.

Nooremate naisveteranide parim oli Reet Palm ning nooremates meesveteranides Kalev Ramjalg.

Tüdrukute A-klassi esikoht läks Pärnu kalevlasele Helen Tinkusele. Sama vanade poiste kuldse autasu teenis aga Tinkuse klubikaaslane Rauno Talisoo.

Naiste kergekaalu parim oli Doris Saalits, normaalkaalus Kaisa Pajusalu. Pajusalu aeg 7.01,2 näitab, et õige pea on meil naissõudja, kelle tase võimaldab tõmmata alla 7-minuti piiri.

Meeste kergekaalu võit ajaga 6.34,5 kuulus SAK Tartu esindajale Heigo Tiidemaale.

Vanemates naisveteranides võidutses pärnakas Rita Maier, meesveteranide parim oli Kalev Vapper.

Parimad põhikoolide tüdrukud õpivad Tartu Kivilinna Gümnaasiumis, poisid Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumis. Gümnaasiumide tüdrukute arvestuses olid parimad Miina Härma neiud, kõige edukamad poisid aga õpivad Pärnu Ülejõe Gümnaasiumis.

TULEMUSED