Tõnu Endrekson võitis Eesti meistrivõistlused

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. veebr. 2006, 19:49

Täna (12.02) peeti Viljandis Eesti ergomeetrisõudmise meistrivõistlusi, kus esindatud oli kogu Eesti paremik. Võistlused peeti klassikalisel 2000 meetri distantsil. Vaid kõige nooremad – C klassi noorsõudjad, kelle vanuseks on 13-14 aastat – võtsid mõõtu poole lühemal võistlusmaal. Tüdrukute C-klassi võitjaks tuli Sõudeklubi \”Pärnut\” esindav Eglit Võsu. Talle järgnesid Kadi Ranne Pärnu \”Kalevist\” ning Jekaterina Dubinko Narva Energia Spordiklubist. Sama vanade poiste kulla pälvis Viljandi Sõudeklubi esindav Alar Härmik. Sten Lelov Pärnu \”Kalevist\” sai hõbeda ning viljandlane Kaarel Kuslap viis koju pronksmedali. Tüdrukute B vanuserühmas (15-16-aastased) kuulus Eesti meistritiitel Andra Joostile (Pärnu \”Kalev\”), talle järgnesid Mari-Liis Soovik Sõudeklubi \”Pärnust\” ning Viljandi Sõudeklubi esindav Karin Neerot. Poiste B-klassis näitas ajaga 6.33,8 väga ilusat sõitu viljandlane Kaur Kuslap. Teisena lõpetanud Anton Gets Narvast kaotas koguni 19 sekundit (6.52,6). Kolmandaks platseerus Getsi klubikaaslane Vadim Pudov (6.58,2). Suurepärast ergomeetrivormi näitas tüdrukute A-klassi konkurentsis (17-18-aastased) Pärnu kalevlanna Kaisa Pajusalu, kes kindlustas endale kuldmedali ajaga alla seitsme minuti – 6.52,7. Hõbe riputati kaela narvalannale Jevgenia Rõndinale (7.14,9), pronksiga autasustati Natalja Garankinat Viljandi Sõudeklubist. Poiste samas vanuserühmas näidati ootuspärasest tagasihoidlikemaid resultaate. Kulla võitis Pärnu kalevlane Rauno Talisoo (6.16,9). Martin Neerot Viljandist kaotas ligi kolme sekundiga. Pronksi, ajaga 6.31,2, teenis Enn Semjonov Pärnu Kalevist. Naiste konkurents jäi ootuspäraselt hõredaks. Starti asus vaid kolm õrnema soo esindajat. Võitjaks tuli tartlanna Sille Vaiksaar (7.14,8). Ulvi Veiden Sõudeklubi \”Pärnust\” sai hõbemedali (7.42,4) ning Kristiine Sporti esindav Leelo Ojala pälvis pronksi (7.54,8). Naisveteranide võitjaks tuli Tatjana Jaanson (7.39,2). Naiste kergekaalu järjestuseks kujunes: 1. Kaija Vaiksaar (Tartu) 2. Astrid Lepik (MV-Sport) 3.Doris Saalits (Tartu). Meeste kergekaalu sõitu valitses Valeri Prosvirnin Tallinnast (6.32,4). Hõbemedali võitis pärnakas Denis Nessõn (6.37,6) ning pronksi Nessõni klubikaaslane, Sõudeklubi \”Pärnut\” esindav, Aleksei Lipintsov. Meesveteranide konkurentsis osutus kulla vääriliseks Kalev Ramjalg. Sergei Morsakov pälvis hõbeda ning Madis Lõhmus pronksi. Tõnu Endrekson realiseeris oma ergomeetrivormi Kõige oodatum oli loomulikult meeste finaal, kuhu eelsõitude põhjal pääses 23. atleedist kaheksa paremat. Viimasena viis edasi aeg 6.08,7 ja kvalifitseerujateks olid: Andrei Jämsä (5.57,5), Leonid Gulov (5.58,2), Tõnu Endrekson (5.58,4), Jüri Jaanson (5.58,6), Igor Kuzmin (6.01,8), Vladimir Latin (6.02,7), Allar Raja (6.04,1) ning viimasena Silver Sonntak. Kõige teravamalt alustas Pärnu kalevlane Allar Raja. Eeldatav favoriit Endrekson püsis lähedal ning asus juhtima peale 1000. meetrit. Seejärel liikusid Eesti kaks paremat ergomeetrimeest võrdselt. Lõpuspurdiga pööras kehaliselt võimsam Endrekson mängu siiski enda kasuks ning kindlustas järjekordse Eesti meistritiitli ja seda ajaga 5.52,2. Ka Raja sai kirja suurepärase tulemuse (5.54,5) ning võib nüüd kindla enesetundega lennata USAsse Bostonisse, kus veebruari teisel poolel peetakse ergomeetrisõudmise mitteametlikud, C.R.A.S.H-B-nimelised, maailmameistrivõistlused. Eelsõidus isikliku tippmargi püstitanud Andrei Jämsä sai sellest võistlusest pronksmedali (6.01,0). LÕPUPROTOKOLL