Tõnu Endrekson võitis juubelisprindi

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. sept. 2005, 10:57

Laupäeval (24.09) tähistati Tartus suurejooneliselt Eesti sõudmise 130. aastapäeva. Superässade kaasalöömisel toimus sprindivõistlus, õhtul järgnes pidulik bankett.

200 meetri sprindivõistluse vaieldamatud tähed ning publikumagnetid olid Ateena Olümpiavõitja, norralane Olaf Tufte, “igavene teine” tsehh Vaclav Chalupa ning olümpiavõitja ja mitmekordne maailmameister, sloveen Iztok Cop. Lisaks osalesid meie enda neljapaadi Gifu MM-võistluste pronksmedallistid Jüri Jaanson, Tõnu Endrekson, Leonid Gulov ja Andrei Jämsä.

Kohe esimeses ringis langes välja Chalupa, kaotades noorele sõudelootusele Oleg Dmitrijevile Narvast. Cop pidi samas ringis tunnistama Pärnu kalevlase Allar Raja paremust, kuid aegade võrdluses pääses siiski edasi. Jüri Jaansoni lootused kustusid teises ringis, sest Leonid Gulov oli kindlalt temast parem. Ka Copi edasipääs peatati, sest Olümpiavõitja Tufte näitas, kes on kes.

Pildil Tõnu Endrekson paati seadistamas

Tufte ja Endreksoni poolfinaalis oli eestlane selgelt parim ning astus finaalis üles koos paadikaaslase Guloviga. Endreksoni start õnnestus paremini ja nii lühikesel võistlusmaal oli see määravaks. Pärnu mehele kindel esikoht ja emotsionaalne laeng.

Kolmanda koha duellis läksid vastamisi Tufte ja neljapaadi eessõudja Andrei Jämsä. Norralane võitis napilt.

Kõrgkoolide akadeemilise kaheksapaatide lahingu võitis Tartu Ülikool Eesti Põllumajandusülikooli ees.

Prominentide võistluse võitis kindlalt peaminister Andrus Ansip, kellele sõudmine päris võõras ala pole. Eesti Sõudeliidu president Rein Kilk tuli teiseks ning Eesti üliõpilassporti juhtiv Ants Veetõusme kolmandaks.

Mittesõudjatest spordimeeste arvestuses võitis Aleksander Tammert seenior suusasprinter Erkki Jallai ning oma poja Aleksander Tammert juuniori ees.