Traditsiooniline Väikeste paatide regatt Tartus

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. okt. 2004, 22:24

Sõudehooaeg Eestis hakkab selleks aastaks läbi saama. Kuldse sügise saabudes on sõudjad kolinud veel Tartusse, et lõpetada hooaeg traditsiooniliste regattidega nagu seda on Eesti Väikeste Paatide Regatt ning Kaheksapaatide Sügisregatt.

Esimene neist peeti sel nädalavahetusel ehk 2-3. oktoobril. Meeste ühepaatide võistlejaterivi (startis 39 sportlast) kroonis mitmete Eesti olümpiakoondislaste osalemine. Nii olid starti tulnud paarisaeru neljapaadi eessõudja Andrei Jämsä, paarisakahese mees Leonid Gulov ning üllatusena ühepaadi olümpiahõbe Jüri Jaanson, keda Eestis just sageli võistlemas ei näe. Kellelgi polnud kahtlust, et võitjana saab siit väljuda vaid Jüri Jaanson.
Võistluste esimesel päeval, mil sõideti 5600 meetrit, võitis Jaanson kindlalt ajaga 18.56,6. Andrei Jämsä oli teine (19.31,1) ning Leonid Gulov kolmas (19.14,9).
Teise päeva klassikalisel 2000 meetri võistlusmaal sai Jaanson kirja 6.48,2, Gulov teisena 6.50,4 ning Jämsä 6.51,2. Jaansoni koguaeg ehk kahe päeva distantside summa tuli 25.44,8. Jämsäle teine koht koguajaga 26.04,3 ning Gulovile kolmas 26.05,3-ga.

Meeste roolijata kahepaatide võistluse võitsid narvalased Roman Dmitrijev ja Aleksander Kornejev (distantside aegade summa 25.46,7). Teised olid Tairo Talvis-Ingmar Aija (26.18,7) ning kolmandad Pärnu Kalevi esindajad Jaan Laos-Alvar Räägel (26.24,5).

Naiste roolijata kahepaadil võidutsesid Viljandi neiud Imbi Sõstra eessõudmisel.

Naiste ühepaadil oli parim tartlane Sille Vaiksaar (28.58,7) kaaslinlase Katrin Langi ees (30.25,0). Kolmandaks sõitis ennast pärnakas Helen Tinkus (30.42,7)