Tulemusi Armada Cup’ilt

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. okt. 2010, 13:00
Samal ajal kui spordisõprade pilgud on enamjaolt pööratud Uus-Meremaal toimuvatele maailmameistrivõistlustele, sõideti Shveitsis traditsioonilist ja rahvusvahelist sügisregatti – Armada Cup’i.
armada_cup_logoBerni lähistel Wohlensee’l kulgeval ligi 9000 meetri distantsil osutus seekord, mil enamus maailma paremikust on kogunenud maakera kuklapoolele, edukamaks pikka aega Saksamaa ühepaadisõudmist valitsenud, kuid nüüd koondisekoha noorele Karl Schulzele loovutnud Marcel Hacker, kel võistlusmaa läbimiseks kulus 33.14,28. Võitjale järgnesid tema kaasmaalane, rohkem ergomeetrisõudjana tuntud Karsten Brodowski, kes sai resultaadiks 33.26,35 ning kolmandana šveitslane Michael Schmid tulemusega 33.27,93.
Marcel_Hacker_ArmadaCUP_2010
Ühepaadi eksmaailmameister Hacker on võitnud tänavuse Armada Cup’i.      Foto: Fred Killing
Joosep Laos oli eestlastest parim
Parim eestlane oli 14. kohaga lõpetanud, juunioridest teiseks platseerunud Pärnu kalevlane Joosep Laos (35.04,68).

joosep_laos_1X_2010
Mullu lõpetas Joosep Laos ajaga 35.39,39 33.kohal.              Foto: Fred Killing

Esimese viiekümne sekka mahtusid ka Rauno Talisoo (18. koht, 35.20,82), Jüri Jaanson (24. koht, 35.47,42), Valeri Prosvirnin (28. koht, 36.04,76), Sten-Erik Anderson (36. koht, 36.39,96) ning Kaisa Pajusalu (39. koht, 36.44,67), kes naiste arvestuses jäi Pamela Weisshaupt’i järel (36.40,76) teiseks.

Kokku osales maailma ühel mainekamal hooajalõpu pikamaaregatil 229 sõudjat.