U19 EM: Gerli Endrekson oli Eesti parimana B-finaalis neljas

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. mai 2023, 19:29

Lõuna-Prantsusmaal Brive-la-Gaillarde’is toimunud alla 19aastaste noorte EMil võistelnud Eesti koondise parima tulemuse eest hoolitses kümnenda kohaga lõpetanud Gerli Endrekson.

Ruth Vaari hoolealune Endrekson (Viljandi SK) läbis avapäeval kaks sõitu, pääsedes vahesõidust väikesesse ehk B-finaali. Seal rivistusid eestlanna kõrval üles Moldova, Slovakkia, Prantsusmaa, Sloveenia ja Läti koondislased. Sõidu võitis ja seitsmenda koha saavutas 8.02,76ga finišeerinud prantslanna Rose Gallen, kelle järgnesid slovakitar Anna Kublova (8.03,15), lätlanna Evija Freimane (8.08,53) ja üldkokkuvõttes 8.11,04ga kümnenda koha saanud Endrekson. Viljandi sõudja järel jõudsid pärale Sloveenia (8.15,21) ja Moldova (8.45,87) esindajad.

Endrekson võistlustules (Foto: Fred Killing)

Finaali võitis 7.51,61ga Itaalia sõudja Aurora Spirito, hõbedale-pronksile platseerusid ungarlanna Luca Padar (7.55,44) ja tšehhitar Terezie Jantsova (7.57,41).

Matti Killingu juhendamisel poiste paarisaerunelik Robin Hunt (Pärnu SK), Anton Kašurnikov (Narva SK Energia), Aleksander Jalakas (TÜASK) ja Kristho Kaldmaa (SAK Tartu) võtsid konkurentidega niisamuti mõõtu B-finaalis, kus nende laeks jäi 6.19,71ga viies, kokkuvõttes 11. koht. Sõidu võitis Prantsusmaa nelik (6.06,93), kellele järgnesid Horvaatia (6.13,16), Kreeka (6.13,88) ja Šveits (6.19,50). Eestist tahapoole jäi Ukraina (6.38,27).

Finaalsõidus oli kiireim Poola (6.03,22) Bulgaaria (6.04,27) ja Tšehhi (6.04,98) ees.

“Mõlemad paatkonnad liikusid täna juba tunduvalt paremini: näha oli võitluslikkust ja arengut,” rõõmustas Killing, kelle hinnangul andis iga start noortele kogemusi ja nii saadi esimesest ehmatusest üle.

Augusti alguses toimuvad Pariisis eaklassi maailmameistrivõislused, kas juba on teada, kes seal osalevad?

“Peame spordikomisjonis nõu pidama ja otsustama. Arvan, et kõigil siin võistelnutel on perspektiivi,” hindas juhendaja, kelle sõnul mängib olulist rolli Leedus toimuv Merevaigust Aeru regatt, mis näitavat ära, kas sportlased on piisavalt tasemel, et hooaja tähtsaimal mõõduvõtul startida.

“Midagi veel lukus pole, näiteks neljapaati võib olla mõni teinegi kandidaat,” pakkus treener.

Eesti sõudenelik (Foto: Fred Killing)

Kogu info võistluse kohta on leitav siin.

25. mail algavad Sloveenia sõude-Mekas Bledis täiskasvanute Euroopa meistrivõistlused, kus Eestit esindab kaks paatkonda: kergekaalu paarisaerulisel kahepaadil lähevad võistlustulle Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu), absoluutkaalu samas paadirühmas lükkavad paadi veele Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev).