U19 MM: Jalakas ja Muiste sõuavad D-finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. aug. 2019, 13:13

Tokyos kulmineeruvatel alla 19aastaste noorsõudjate maailmameistrivõistlustel sai selgeks, et Eesti ainus paatkond, noormeeste paarisaeru kahepaat sõuab D-finaalis.

Kuigi tartlane Mark Theodor Jalakas (Tartu Ülikooli akadeemiline spordiklubi) ning Leo Muiste andsid endast C/D poolfinaalis parima, jäi kaks sekundit vajaka, et pääseda tugevuselt kolmandasse, C-finaali. Veenva ülekaaluga võitis esimese poolfinaali Kreeka (6.34,15), järgnesid Leedu (6.40,95) ning viimasena C-finaali kvalifitseerunud Tai (6.46,06). Eesti sai kirja 6.48,11, Uzbekistan 6.50,75 ning Jaapan 6.57,11. Teisest poolfinaalist liikusid tugevamasse sõitu Hiina, Austria ja USA ning Eesti vastasteks D-finaali Norra, Läti ja Singapur. D-finaal sõidetakse eeloleval laupäeval Eesti aja järgi kell 5.05 varahommikul. Eesti duo saab maksimaalselt püüda 19. kohta.

Jalakat ja Muistet olümpialinnas saatev Viljandi sõudeklubi treener Ruth Vaar märkis, et suurimaks mureks osutus niiske ja kuum õhk, mille talumisega tekkis probleeme. „Poisid rääkisid, et kuni 1500 meetrini oli kõik kontrolli all ning siis hakkas kuumus laastama. Kahjuks Mark esimeste päevade sõitudest ei taastunudki, oksendas ning D-finaali eel palusime Tohtrite abigi. Leoga on kõik kenasti ja tema tervis on korras,“ rääkis Vaar.