U23 koondis sõidab MM-ile

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. juuli 2005, 08:59

21-24. juulil peetakse Hollandis, Amsterdamis alla 23-aastaste maailmameistrivõistlused, kus Eesti on esindatud suure võistkonnaga.

141

Eesti koondise koosseisus stardivad kaheksapaat (Andrus Sabiin, Artur Maier, Martin Absalon, Sten Villmann, Rauno Talisoo, Alo Kuslap, Jaan Laos, Alvar Räägel ja roolimees Nikita Lunin). Konkurentsis on koguni 14 riigi meeskonnad – lisaks Eestile Venemaa, Ukraina, Rumeenia, Poola, Itaalia, Saksamaa, Egiptus, Prantsusmaa, Inglismaa, Kanada, Valgevene, Belgia ja Austraalia. Koondise manageri ja treeneri Matti Killingu sõnul oleks suurepärane, kui meeskond sõidaks esikaheksasse.

Meeste ühepaadil stardib Eesti Vabariigi nimel pärnakas Oleg Vinogradov, konkurentideks 21 tugevat sõudjat.

Meeste paarisaeru kahepaatidel on rivis narvalased Vladimir Latin-Oleg Dmitrijev, kelle võimalused kõrgeks kohaks on asjatundjate sõnul suurimad. Konkurentsis on esialgsetel andmetel 18 meeskonda.

Meeste kergekaalu ühepaatidel esindab Eestit Tallinna noormees Valeri Prosvirnin, kes hakkab jõudu katsuma koguni 26 konkurendiga.

Ainukene naine koondises on tartlanna Sille Vaiksaar ja tema stardib traditsiooniliselt ühepaadil, konkurentideks 14 maa atleedid.

Paadikäru Hollandi poole startis täna hommikul (19.07) kell 7. Enamus sportlasi sõidab võistluspaika lennukiga kolmapäeval (20.07).
2005. aasta U23 koondis on Eesti jaoks läbi aegade suurim ja ülekaalukalt on esindatud seal pärnakad.